Akci Kulový blesk z legendárního českého filmu připomíná stěhování některých odborů děčínského magistrátu. Spolu s úředníky se přestěhují z Podmokel do nové budovy v Kaštanové ulici také tisíce spisů, které jsou v těchto dnech ukládány do nového centrálního archivu.

„Stavební archiv stěhujeme od 15. srpna. Upozorňujeme občany, že v této době je možnost využití tohoto archivu omezená a v případě potřeby je třeba předem kontaktovat pracovnice stavebního úřadu,“ uvedla Ivana Šejnohová, pověřená zastupováním vedoucího odboru stavební úřad.
Pro obyvatele města je ale důležitější, že kromě spisového archivu změní své působiště také některé odbory.

„Archiv je velmi rozsáhlý, proto jej stěhujeme již nyní. Koncem září by jej pak měli následovat úředníci stavebního úřadu. Předběžně předpokládáme, že by se mohli přestěhovat kolem svátku svatého Václava na konci září a od října by již byli k dispozici občanům v původní budově okresního úřadu na ulici 28. října,“ doplnila mluvčí děčínského magistrátu Romana Silvarová.

Kromě stavebního úřadu se budou stěhovat také další odbory. Již v září by se měl do nové budovy B2 přestěhovat živnostenský úřad, na jehož místo ve staré budově se nastěhuje právě stavební úřad. Spolu s živnostenským úřadem bude v nové budově také evidence motorových vozidel a řidičů a budou se zde projednávat také přestupky. Chybět nebude učebna pro řidiče.

Budovu nového centrálního archivu a správních agend postavil magistrát v rámci integrovaného plánu rozvoje města za přispění dotací z Evropské unie. Náklady jsou vyšší než padesát milionů korun, z čehož 37 milionů činila dotace z prostředků Rozvojového operačního programu Severozápad.