Byla to opět taková zvláštní sezóna. Přestože Plaston Šluknov skončil letos v I. A třídě na klidném osmém místě, celý ročník se vlastně pral o záchranu. Až tři kola před koncem měl vše jisté.

„Asi nejvíce nás těší výhra v derby nad Rumburkem," přiznává vedoucí Plastonu Ladislav Čurgali.

Jak byste hodnotil právě skončenou sezónu? Nakonec jste skončili na osmém místě, ale spíše jste bojovali o záchranu…
Postupové ambice jsme rozhodně neměli, chtěli jsme hrát klidný střet tabulky a vyhrávat hlavně doma před našimi diváky. Bodový odstup na sestup byl nakonec naštěstí hodně velký.

Hlavně v závěru sezóny jste dávali příležitost mladým hráčům. Jak jste s nimi byli spokojeni?
Spokojeni jsme velmi. Samozřejmě že někteří dorostenci se zapracují a hrají na 100 % dříve, jiní se do toho dostanou později. Musí získat i zkušenosti vedle starých matadorů. V druhé polovině sezóny již ze čtrnáctičlenného kádru bylo dokonce sedm dorostenců! Budeme chtít v tomto trendu pokračovat. Chceme mít ve středu čtyři až pět zkušených a zbytek mladých, perspektivních mladíků.

Byl nějaký hráč, který by zasloužil individuální pochvalu, nebo to necháte na celém týmu?
Měli jsme vyhodnocení sezóny, kde jsme vyhlásili nejlepšího střelce Radka Vichtereye, nejlepší tréninkovou účast měl Antonín Holešovský a nejlepší hráč byl Robert Lukáč.

Jaký zápas byl z vašeho pohledu nejlepší a jaký naopak nejhorší?
Vždy si hodně cením výhry v derby, opět se nám podařilo na podzim i na jaře Rumburk porazit. Jsem také rád, že jsme prolomili smůlu a konečně porazili poprvé Milešov. Naopak hrůza je, že jsme darovali předposledním Trmicím všechny body na podzim doma i na jaře venku.

Kdy začnete s přípravou na novou sezónu?
Na novou sezónu se začneme připravovat v půlce července. Letní příprava bývá vždy krátká. Máme domluvena přátelská utkání s divizním Vilémovem, s německým Neusalz, s ligovým dorostem Varnsdorf U-19 a závěrečné minisoustředění v Doksech včetně utkání s místním týmem.

Dočkáme se přes léto nějakých velkých změn v samotném kádru?
Chceme udržet u týmu mladé hráče a naopak i zkušené opory. Vhodně chceme doplnit. Rád bych jednoho pořádného špílmachra. Také znovu obnovit hráče, kteří u nás byli z Vilémova.

A co změny v realizačním týmu?
Vypadá to, že to bude beze změn, ale úplně jasno o trenérech nemáme. Hlavně k žákům ještě někoho  kvalitního potřebujeme. Chceme mít u mládeže to nejlepší a vychovat další kvalitní odchovance.

Jak hodnotíte vystoupení vašeho rezervního týmu ve II. okresní třídě?
V B-týmu jsme měli rozhodně větší očekávání. Je tam silné jádro týmu a chtěli jsme skončit okolo 4. místa. Nakonec jsme skončili stejně jako áčko na 8. místě. V B týmu by měli dostávat šanci hodně mladíci, kteří si nezahrají za áčko, což se dlouhodobě úplně nedaří. Ne jen vinou vedení, ale hlavně hráči se bojí jiné party, nebo je to ,,pod jejich úroveň", nebo mají jiné zájmy. Přesto se podařilo dostat již i do áčka místní lipovské dorostence Kramera a Mikulu. Dobře se ukazuje v béčku z mladých i Beneš a Sokol. Ti se doufám zapojí i do přípravy áčka a poperou se o místo. Já osobně jsem v béčku šťastný a rád za něj hraji.

Střelci Šluknova
19 – R. Vichterey, 10 – Karpíšek, 5 – Hajduk, 4 – Lehrl, 2 – Sokol, Kirchner, M. Vichterey, 1 – Novotný, Baulovič, Slanina, Šembera