„Draft studentů druhého ročníku je již tradiční akcí. Do naší školy přijedou nejen velcí hráči na poli stavebnictví, ale třeba také zástupci drah nebo samospráv. Nejprve se představí firmy studentům, následně pak studenti firmám,“ říká ředitelka děčínské stavárny Jana Vacková.

Při draftu si jednotlivé – především stavební firmy – z celé republiky vybírají studenty druhých ročníků vyšší odborné školy, kteří mají v první polovině třetího ročníku absolvovat odbornou praxi. Ta pomáhá studentům následně najít po absolutoriu práci a především získat potřebné praktické zkušenosti.

„Jsme jedna z mála škol, která nemá nejmenší problémy se zaměstnáváním absolventů. Téměř všichni najdou po dokončení školy práci ve svém oboru,“ dodává Vacková.

„Já jsem byl na stavbě, takže jsem viděl v praxi práci na železničním spodku. Podle mne to bude pro mne velká výhoda až budu hledat práci,“ potvrzuje ředitelčina slova student třetího ročníku děčínské stavárny Roman Fajbík z Doks. Tomu při letošním draftu firma, u které byl na praxi, práci nabídla.

„Také jsme poznali, jak to v jednotlivých firmách chodí. Poznali jsme tam lidi. To je podle mne také důležité, když se člověk někde chce ucházet o práci,“ říká jeho spolužák Jan Šavr z Děčína.