Na filmaře na severu můžete narazit do čtvrtka, zpět se vrátí na podzim. S natáčením od začátku pomáhá Filmová kancelář Ústeckého kraje a také město Varnsdorf. Premiéra snímku je naplánovaná na jaro 2020.

„Ondřej Trojan opět spolupracuje se scenáristou Jarchovským, herci Macháčkem, Bokovou a Winterovou a poprvé obsadil do velké role bratra Ivana. Bourák je černá gangsterská romanticko-hudební komedie o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera,“ řekla mluvčí produkční společnosti Total HelpArt Barbara Trojanová.

Pro natáčení si tvůrci vybrali severočeský Varnsdorf, který proměnili ve filmový Šlukdorf. „Počasí nám zatím velmi přeje. Včera a předevčírem jsme točili scény, které se mají odehrávat v průtrži mračen, a protože bylo úplně jasno, tak nám museli pomoci varnsdorfští hasiči. Díky jejich technice se podařilo vyrobit intenzivní déšť nutný pro náš snímek,“ dodala mluvčí.

Místo po kolejích přijela o víkendu do Děčína sedmička původem československých nákladních lokomotiv po Labi.
FOTO: Mašiny připluly do Děčína až z Arábie

Scénář Bouráka napsal Petr Jarchovský podle předlohy Evity Naušové a z původního sociálního dramatu vznikla stylizovaná černá komedie o dospělé dceři – Kamile, která se rozhodne zachránit manželství svých nedospělých rodičů. „Kamila je osmnáctka, která už má života ve městě, kde se nic neděje, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si Bourák. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým cadillacem, který chodí trsat rock and roll,“ přiblížila Trojanová.

Na podzim se vrátí

Jarní natáčení potrvá do čtvrtka. Štáb se vrátí do Varnsdorfu a okolí na podzim, kdy rozehrané šlukdorfské figurky doplní sám velký Bourák v podání Ivana Trojana. Roli jeho dcery Kamily svěřil Ondřej Trojan studentce konzervatoře Veronice Markové, poprvé se jako matka dospělé dcery představí Kristýna Boková (Markéta).

Potřetí se na placu sejde režisér i s Jiřím Macháčkem, který dostal roli majitele kasina, nebezpečného golfisty a zhrzeného Markétina ctitele Rudy. V dalších rolích se objeví Kryštof Hádek, Matěj Ruppert a ze Slovenska Ady Hajdu, Petra Polnišová nebo Alena Pajtinková.

Psouni prérioví v děčínské zoo mají mláďata
FOTO: Psouni prérioví v děčínské zoo mají mláďata

Film vzniká v koprodukci ČT a za přispění Filmové kanceláře. Ta se už podílela na natáčení seriálů Most! v Mostě a Svět pod hlavou či Rapl v Ústí nad Labem. „Pomáhala též se záběry například pro film Úsměvy smutných mužů, drama Jan Palach, romantický thriller Hastrman, drama The Aftermath s Keirou Knightleyovou či část pohádky Hodinářův učeň,“ připomněla mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.