Na filmaře na severu můžete narazit do čtvrtka, zpět se vrátí na podzim. S natáčením od začátku pomáhá Filmová kancelář Ústeckého kraje a také město Varnsdorf. Premiéra snímku je naplánovaná na jaro 2020.

„Ondřej Trojan opět spolupracuje se scenáristou Jarchovským, herci Macháčkem, Bokovou a Winterovou a poprvé obsadil do velké role bratra Ivana. Bourák je černá gangsterská romanticko-hudební komedie o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera,“ řekla mluvčí produkční společnosti Total HelpArt Barbara Trojanová.

Pro natáčení si tvůrci vybrali severočeský Varnsdorf, který proměnili ve filmový Šlukdorf. „Počasí nám zatím velmi přeje. Včera a předevčírem jsme točili scény, které se mají odehrávat v průtrži mračen, a protože bylo úplně jasno, tak nám museli pomoci varnsdorfští hasiči. Díky jejich technice se podařilo vyrobit intenzivní déšť nutný pro náš snímek,“ dodala mluvčí.

Scénář Bouráka napsal Petr Jarchovský podle předlohy Evity Naušové a z původního sociálního dramatu vznikla stylizovaná černá komedie o dospělé dceři – Kamile, která se rozhodne zachránit manželství svých nedospělých rodičů. „Kamila je osmnáctka, která už má života ve městě, kde se nic neděje, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si Bourák. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým cadillacem, který chodí trsat rock and roll,“ přiblížila Trojanová.

Na podzim se vrátí

Jarní natáčení potrvá do čtvrtka. Štáb se vrátí do Varnsdorfu a okolí na podzim, kdy rozehrané šlukdorfské figurky doplní sám velký Bourák v podání Ivana Trojana. Roli jeho dcery Kamily svěřil Ondřej Trojan studentce konzervatoře Veronice Markové, poprvé se jako matka dospělé dcery představí Kristýna Boková (Markéta).

Potřetí se na placu sejde režisér i s Jiřím Macháčkem, který dostal roli majitele kasina, nebezpečného golfisty a zhrzeného Markétina ctitele Rudy. V dalších rolích se objeví Kryštof Hádek, Matěj Ruppert a ze Slovenska Ady Hajdu, Petra Polnišová nebo Alena Pajtinková.

Film vzniká v koprodukci ČT a za přispění Filmové kanceláře. Ta se už podílela na natáčení seriálů Most! v Mostě a Svět pod hlavou či Rapl v Ústí nad Labem. „Pomáhala též se záběry například pro film Úsměvy smutných mužů, drama Jan Palach, romantický thriller Hastrman, drama The Aftermath s Keirou Knightleyovou či část pohádky Hodinářův učeň,“ připomněla mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.