Již tradiční Rockfest se koná každý rok v červnu a vystupuje na něm řada kapel. Letos byl Rockfest již druhým rokem benefiční. Loni pomohl Valince trpící dětskou mozkovou obrnou, letos byl výtěžek předán Viktorce, jež má diagnostikovaný Westův syndrom, těžkou psychomotorickou retardaci a hypertonii. Vlivem onemocnění je ležící a na úrovni čtyřměsíčního miminka.

Pro jaké dítě se daný rok budou peníze vybírat, ale prý vůbec není jednoduché rozhodnout. Zájem rodičů hendikepovaných dětí o pomoc od organizátorů je totiž velký.

„Radíme rodičům dětí, aby si zařídili transparentní účet, snažíme se jim udělat reklamu. Pak se jim ozývají různé nadace. Pomáháme nejen v průběhu festivalu, ale po celý rok," uvedl Roman.

Celkem se na letošním Rockfestu vybralo 17 003 korun – tři koruny dal symbolicky každý z organizátorů ze svého, veškeré náklady na akci ale také hradí ze svých prostředků.

„Náklady na festival jsou okolo sto tisíc. Lidé se nás ptají, proč radši nejedeme na dovolenou. My ale raději pomůžeme, ten dobrý pocit je k nezaplacení," dodal Roman.

Dát dohromady peníze pro Viktorku se podařilo ze vstupného, sbírky, ale také dražby, jež se konala díky kapelám, které do ní věnovaly například svá CD nebo trička. Podle slov organizátorů je nejdůležitější předat peníze dětem, které to potřebují, zaplacení ostatních nákladů je až druhotná věc.

„Děkujeme všem sponzorům, kapelám a všem lidem, co nám pomohli, a tímto bychom chtěli oslovit případně nějaké další sponzory, kteří by se chtěli podílet na dalším ročníku Rockfestu, který se bude konat příští rok 23. – 24. června," zvou organizátoři na další ročník festivalu, jenž pomůže potřebným.