Lukáš Kohout, proslulý tím, že se v minulosti mimo jiné vydával za asistenta poslance Jana Kavana a létal na zahraniční cesty za státní peníze, o sobě znovu dává vědět.

„Občanské sdružení Mladých sociálních demokratů ve Varnsdorfu loni založili moji kamarádi. V lednu jsem k nim přistoupil, v březnu jsem se stal předsedou,“ říká Kohout. Sdružení má blízko k sociální demokracii, Kohout ale tvrdí, že členem ČSSD není.

„Oni jsou na nás nezávislí. Jednou třeba být členem může, ale není třeba pospíchat,“ říká varnsdorfský místopředseda ČSSD Stanislav Horák. O Kohoutově kontroverzní minulosti ví. „Udělal chybu, ale nevidím v tom už dnes problém. Záleží hlavně na tom, jak teď pracuje, zda má sociální cítění,“ dodává.
Některým varnsdorfským obyvatelům ale Kohoutovo angažování ve městě vadí.

„Opět se tento člověk vyjadřuje k otázkám našeho města a dělá akorát ostudu,“ napsal do redakce email jeden z obyvatel města, s tím, že chce zůstat v anonymitě.

„Chápu, že lidem může vadit, že jsem byl odsouzený, ale to mě za to někdo bude soudit ještě za padesát let?“ diví se Kohout, který v roce 2005 dostal u pražského soudu dva roky s pětiletou podmínkou. „Ať se lidé podívají, jak funguji dneska. Navrhl jsem třeba kamerový systém pro hřbitov,“ upozorňuje.

Kohout se netají tím, že by se chtěl v budoucnu dostat do zastupitelstva města. Zatím nemá žádný politický mandát.

„To ale přece záleží na lidech, jestli ho zvolí,“ upozorňuje Horák.

Lukáš Kohout už v minulosti členem Mladých sociálních demokratů ve Varnsdorfu byl. A to v letech 1998 až 2002. Pak přišla série průšvihů a sdružení se rozpadlo. Kohout objednával letadla do ciziny pro politiky a létal s nimi zadarmo. Jindy tvrdil, že je novinář, byl také přistižen, jak jezdí s modrým výstražným majákem. Policistům ale tvrdil, že veze ministra. V roce 2004 se také vydával za mluvčího technoparty CzechTek.