Mezi prvními voliči, kteří si cestu k urnám našli, byl také děčínský primátor Jaroslav Hrouda. Ten do volební místnosti v Klostermannově ulici dorazili krátce po 14. hodině. Jednou z nemnoha, kteří dorazili k volebním urnám již v pátek, byla také Kristýna Přibylová z Děčína. „Byly to moje první volby. A hned evropské. Nad tím, jestli k nim půjdu, jsem vůbec nepřemýšlela. Je to pro mne jasná povinnost,“ řekla po vhození hlasovacího lístky do zapečetěné schránky osmnáctiletá studentka děčínského gymnázia. Při výběru strany pro ni bylo důležité proevropské směrování.

„Pročetla jsem si volební programy a podle toho jsem si vybrala,“ dodala Přibylová s tím, že mezi svými vrstevníky je u voleb spíše výjimkou. To potvrzují také komisaři, kteří se během pátečního odpoledne ve více než 150 volebních místnostech na Děčínsku nudili. Na řadu tak přišly knížky nebo křížovky.

Kdo na Děčínsku uspěl, bude jasné v průběhu víkendu. Před pěti lety zde vyhrálo se ziskem 20,51 % hnutí ANO, druhá skončila sociální demokracie se 14,4 procenta a jen o čtyři desetiny procentního bodu méně měli komunisté. Historicky nejvyšší procentní zisk si připsali hned v první evropských volbách, které se v České republice konaly. V roce 2004 získali na Děčínsku 29,78 procenta. Nejvyšší volební účast byla u evropských voleb v roce 2009. Ale i tehdy byla oproti sněmovním volbám méně jak poloviční, přišlo totiž jen o něco málo než 22 procent ze 105 tisíc voličů z okresu Děčín.