Kromě nejrůznějšího mírně obnošeného, zánovního i zcela nového dámského, pánského i dětského ošacení, povlečení, prostírání, ubrusů a podobně, přispěli energetici do charitativního šatníku například patnácti páry dětských bot, mezi nimiž převažovaly bačkůrky pro nejmenší, sedmi vesměs koženými opasky, jednou peněženkou, pěti páry dámských bot, třinácti kabelkami a dvěma aktovkami, osmi knihami od beletrie až po encyklopedie či deseti dámskými sety na hygienické potřeby. Mezi věcmi byla i kulma nebo pánský holicí strojek. Co se týče oblečení, poměr 60:10 kg hovořil ve prospěch žen a dětí.

„V dnešní době jsme opravdu rádi za jakoukoliv pomoc, ať již je přímo finanční, případně potravinová nebo materiální. Uvítáme vše, co můžeme dále zužitkovat ve prospěch našich matek a dětí, jimž poskytujeme azyl. Děkujeme všem, že si na nás již podruhé vzpomněli. Vloni v prosinci, zvláště před vánočními svátky, udělaly veškeré věci našim klientkám a jejich dětem velikou radost. Co se týče ošacení pro muže, máme zde i odrostlejší děti v pubertálním věku, takže vyzkoušíme a uvidíme. Co se nám nebude hodit, předáme diecézi do litoměřického šatníku pro bezdomovce,“ kvitovala vedoucí azylového domova Marcela Dvořáčková pomoc energetiků.

Předvánoční a nyní jarní Průvan v šatníku vynesly Domovu svaté Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou více než 300 kilogramů různého ošacení, textilních doplňků, povlečení, dek, kabelek, desítky párů bot, dále nějaké potřeby pro domácnost, hygienické potřeby, sladkosti a podobně. A zatímco s letošními 10 kilogramy ošacení pro muže si dokáží v azylu poradit, loňských 65 kilogramů skončilo ve skladu Oblastní charity v Ústí nad Labem.

Domov sv. Máří Magdaleny Jiřetín pod Jedlovou poskytuje dočasný azyl zejména maminkám se sníženými mentálními schopnostmi, obětem domácího násilí a jejich dětem. Připravují je na přechod do budoucího vlastního bydlení, pomáhají při rozpoznávání priorit ve vedení domácnosti a hospodaření s vlastními finančními prostředky a tím i vedení k samostatnému způsobu života a péči o dítě.

Nad ženami a hlavně jejich dětmi z azylového domova rozprostřeli svá ochranná křídla také motorkáři ze Skupiny ČEZ sdružující se v dobrovolném uskupení Jednou stopou pro… Jimi vydaný nástěnný kalendář pro rok 2021 vynesl domovu 155 155 korun a jak tehdy při předávání symbolického šeku dojatá Marcela Dvořáčková uvedla, peníze použili na nákup nového vozidla. "Motoparta složená z energetiků a jejich přátel obyvatelkám domova a jejich dětem pomáhá doposud, a to celoročně ať již materiálně, potravinovou pomocí či pořádáním různých zábavných dnů pro děti," sdělil mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy Ota Schnepp.