V Dolní Poustevně tak graduje dlouhodobá nespokojenost obyvatel s děním na radnici.

„Doposud petici podepsalo 325 lidí, to je přibližně polovina všech lidí, kteří předloni dorazili k volbám," říká Lucie Syrovátková 
z petičního výboru.

Předloni přišlo ke komunálním volbám v Dolní Poustevně 677 lidí z celkem 1 300 voličů.

Petiční výbor předložil petici na posledním jednání zastupitelstva. Jenže bezvýsledně.

„Měli by se k tomu alespoň vyjádřit, když už neudělají, co chceme," rozčílil postup zastupitelů Syrovátkovou.

Impulsem pro zahájení sběru podpisů pod petici bylo zvolení bývalého dlouholetého starosty Miroslava Jemelky do vedení města. Na počátku roku se stal neuvolněným místostarostou.

„Lidé byli nějak smířeni se stavem v Poustevně a k volbám moc nechodili. Až při těch posledních se to změnilo. Už prostě měli dost praktik bývalého vedení města. A lidé si zvolili změnu. Jenže ta padla po odvolání starosty," má jasno Lucie Syrovátková.

Podle odvolaného starosty na něj po nástupu do funkce padali kostlivci ze skříní.

„Zjistili jsme, že nám hrozí milionové sankce 
v souvislosti s kanalizací 
a čistírnou odpadních vod, obrátili se na nás státní lesy s tím, že jim máme zaplatit 2,7 milionu korun za dřevo, které jsme vykáceli v jejich lesích. Tyto pozemky nám přitom již několik let nepatřily," vypočítává Vladimír Tesařík, s čím se musel potýkat.

Sám přitom připouští, že zastupitelstvo odstoupí. Že by ale odstoupil dostatečný počet zastupitelů i jejich náhradníků, aby se nové volby mohly konat, je ale nepravděpodobné.

Podle Tesaříkových slov byl problém v tom, že začalo nové vedení města ležícího v západním okraji Šluknovského výběžku všechny tyto problémy zveřejňovat v městských novinách.

„A to se asi některým lidem nelíbilo," myslí si Tesařík.

Redakci Deníku se do uzávěrky pátečního vydání vyjádření místostarosty Miroslava Jemelky získat nepodařilo.

Dolní Poustevna změnila své vedení jako první město z Děčínska a Šluknovska v tomto volebním období. Vladimíra Tesaříka nahradil na konci dubna v úřadu Robert Holec. Ten se stal členem zastupitelstva teprve dva měsíce před svým zvolením starostou.

V tomto volebním období odstoupili z devítičlenného zastupitelstva již čtyři lidé, další se vzdal mandátu hned po volbách. Více než polovina zastupitelstva tak neodpovídá výsledku posledních komunálních voleb.