K dalšímu z řady konfliktů mezi starousedlíky a nově nastěhovanými obyvateli došlo v Kovářské ulici v úterý
v podvečer. Jednomu ze starousedlíků se při cestě domů motal před autem jeden z obyvatelů paneláků na Kovářské, jedoucí na kole. Proto jej vyzval, aby uhnul a neohrožoval sebe i jedoucí auta. To se ale nelíbilo jednomu z mužů sedících před panelákem. Během okamžiku přiběhl k autu 
a praštil tak silně do okénka, že se okamžitě vysypalo 
a střepy měly zasáhnout i dítě sedící na místě spolujezdce.

Na obranu řidiče se vydali další starousedlíci, na které obyvatelé paneláků, ve kterých bydlí většinou Romové, křičeli přes ulici. Vyhrocenou situaci musela uklidňovat městská i republiková policie. Na místo dorazil i jeden z místostarostů.

„Musím vyvrátit některé fámy, že zde došlo k další velké rvačce. Zůstalo jen u hlasité výměny názorů," říká místostarosta Josef Hambálek.

Policie ale případ šetří.

„Incident prošetřuje pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Podobné události trápí lidi žijící v rodinných domcích 
v Kovářské ulici řadu let. 
A nejspíše se jich v nejbližší době nezbaví. Naopak, na Kovářskou se v posledních týdnech přistěhovali například lidé, kteří donedávna žili 
v ubytovně v bývalém hotelu Sport. O jejím uzavření před časem informovala MF Dnes.

„Domluvili jsme se s hasiči a stavebním úřadem na důsledných kontrolách. Majitel ve Sportu provedl řadu nezákonných stavebních úprav," říká Hambálek. Právě kvůli těmto úpravám bylo nutné ubytovnu uzavřít. Pokud by ji majitel i nadále provozoval, nemohli by jeho klienti pobírat sociální dávky.

Přibližně dvě třetiny obyvatel se podle Hambálkových odhadů přestěhovaly do nedaleké Kovářské ulice, zbytek pak mimo město.

V nejbližší době by ale mohla zmizet z Varnsdorfu i další ubytovna. Tu na ulici T. G. Masaryka provozuje město, které již dříve uzavřelo ubytovnu v Lounské ulici.

„Budeme se snažit ubytovnu na TGM eliminovat tak, aby nás to nestálo tolik peněz. V současné době připravujeme strategický plán rozvoje 
a již se objevilo několik nápadů, jak tuto budovu využít. Například jako opravdové sociální byty třeba pro matky 
s malými dětmi nebo seniory," dodává varnsdorfský místostarosta.

Ten se ale neobává, že by lidé, kteří zde dnes žijí, přišli 
o střechu nad hlavou. V minulosti k podobným zánikům ubytoven ve městě již došlo, velmi krátce na to tu zaniklou ale nahradila nová, případně jim někdo pronajal byty.