Z dnešního dne se tady rozhodli udělat svátek a pozvali Blues, Boogie & Swing do terminálu letiště. Povolení ke startu s nákladem plným jazzu dostanou skupiny Mariachi dos Mundos (Mexiko), Lamarotte Jazzband (Nizozemí), The Swingin’ Bluebirds a 2Hot z Drážďan, Vince Weber z Hamburgu a také Jamajčan Errol Dixon. Koncert začíná v 19.00 hodin (vstup do terminálu je od 18.15 hod.), vstupné je 28 euro a výběr míst k sezení volný. Letiště Dresden International je již po deváté jedním z hostitelů drážďanského dixielandového festivalu.

Průmyslová architektura terminálu – bývalého hangáru na výrobu letadel – nabízí vhodný rámec pro koncert a činí z něj jedinečný hudební zážitek. Hosté si mohou hudbu vychutnat na dvou úrovních – na vyhlídkové platformě a na konferenční úrovni.

Pro návštěvníky koncertu, kteří přijedou autem, je na letišti k dispozici zhruba 3000 parkovacích míst, z toho 1500 v zastřešeném krytém parkovišti. Skleněný most pro pěší jej spojuje s terminálem. Pro ty, kteří se rozhodnou využít veřejné dopravy, staví rychlodráha linky 2 každou půl hodinu v suterénu terminálu. Cesta z hlavního nádraží v Drážďanech přes nádraží Dresden-Neustadt na letiště trvá zhruba 20 minut.

Samozřejmě festivalem budou žít celé Drážďany, například zítra od 19.30 hodin v Kulturpalastu vystoupí v průběhu gala večera Get Happy Brassband, Tower Jazzband Berlin, Blue Note Six, Errol Dixon, Lamarotte Jazzband, Blue Wonder Jazzband či Addi Münsters Old Merry Tale Jazzband. Ve stejnou dobu v hotelu Hilton pro změnu Jensens New Orleans azzband, Leningrad Dixieland Jazz Band, Oakcity Jazzband a Cynthia Sayer & Sparks Fly Quintet a mnoho dalších.

Atraktivní nabídky

Letiště Dresden International registrovalo v prvních třech měsících tohoto roku 362 961 pasažérů, což představuje nárůst ve výši 6,4 procenta, za březen dokonce 147 495 pasažérů. To odpovídá ve srovnání se stejným měsícem uplynulého roku nárůst dokonce o 11,6 procenta. Vedení společnosti vidí za těmito plusovými čísly především zatraktivnění nabídky letů.

Pozvánka
U příležitosti Mezinárodního dne muzeí pořádá tuto neděli Hornické muzeum v Altenbergu prohlídku s průvodcem v českém jazyce. Dětem do 16 let bude tento den (neděle 16. května od 10.00 do 16.00 hodin) umožněn volný vstup.
Hornické muzeum Altenberg/ Bergbaumuseum Altenberg
Mühlenstraße 2
01773 Altenberg
Tel.: (035056) 31703
Fax: (035056) 32542
Email: museum-altenberg@freenet.de
internet: www.bergbaumuseum-altenberg.de