Soutěž Doremi pořádal Domov seniorů v České Kamenici letos již podruhé.

„Historicky první ročník jsme zorganizovali loni. Popud k pěveckému klání dali sami naši klienti. Zpěv a hudba totiž patří mezi jejich nejoblíbenější aktivity. Od nápadu už byl potom jen krůček k samotné realizaci. Proto, že se soutěž setkala s velmi pozitivním ohlasem, a to nejen mezi samotnými seniory, ale také mezi širší veřejností, rozhodli jsme se Doremi zopakovat i v tomto roce,“ upřesnila Vesna Henkeová, instruktorka sociální péče a aktivit seniorů z České Kamenice.

Její kolega Jaroslav Major pak dodal, že pěveckou přípravu brali českokameničtí stařečci vážně.

„Poctivě jsme cvičili několik týdnů předem. Rozhodně jsme nechtěli nic podcenit. Měli jsme ambici na domácím pódiu v místním kulturním domě zvítězit,“ sdělil Jaroslav Major, instruktor pohybových aktivit a zároveň dodal, že se úsilí vyplatilo a českokamenický sbor seniorů v konkurenci dalších tří týmů nakonec získal od poroty nejvyšší ocenění.

„Velmi si vážíme toho, že jsme porazili soutěžící z Vratislavic nad Nisou, Bystřan a Filipova. Vítězi ale nakonec byli všichni, kteří se zúčastnili,“ uzavřel Jaroslav Major s tím, že napřesrok v České Kamenici uspořádají již třetí ročník pěvecké soutěže Doremi.

Autor: Jana Maněnová