O omezeních informovalo na svém webu město. V současné době řidiči musí počítat s tím, že na parkovišti u Mariánské louky, za Úřadem práce, najdou o několik parkovacích míst méně. Ta bylo nutné vyparkovat už kvůli konání Děčínské kotvy od úterý 14. do pátku 17. května. Nyní to je třeba kvůli akci Sochaři Děčínu, a to od čtvrtka 23. do neděle 26. května. Tuto sobotu je nutné také počítat s tím, že nebude možné zaparkovat pod městskou knihovnou, proběhne tu totiž Jízda na pohodu.

Sochaři Děčínu 2023
Sochaři Děčínu nebo Běláskové klání. Městské slavnosti pokračují druhým víkendem

O třetím víkendu slavností nebude možné projít z Mariánské louky na Smetanovo nábřeží bez zakoupení vstupenky na Labefest, a to v pátek 31. května a v sobotu 1. června. Lávka od Jižních zahrad zámku však bude průchozí. Ještě v poslední květnový pátek se kolem 22. hodiny, kdy noční oblohu rozzáří ohňostroj, zastaví na několik desítek minut doprava v okolí Tyršova mostu. „Lokalita bude uzavřena od Masarykova náměstí, kruhového objezdu u Mototechny a Přípeře,“ sdělil mluvčí děčínského magistrátu Luděk Stínil.

Na parkovišti u děčínské knihovny pak nebude možné zaparkovat ani během konání Labského streetballového poháru v sobotu 8. června. „Prosíme sledujte a respektujte dopravní značení,“ doplnil Stínil.

Mohlo by vás také zajímat: Bitva o Děčín na louce, májové trhy v zahradách. Děčínský zámek ožil historií

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura