Bez čertů, ale s hlavními protagonisty pokračovalo dnes ve středu 3. září v nejbližším okolí Dolského mlýna u Vysoké Lípy natáčení nové české filmové pohádky Peklo s princeznou. Filmaři se do jednoho z nejkrásnějších míst národního parku České Švýcarsko budou vracet v průběhu září ještě několikrát.

„Nebylo vidět, že pajdám?,“ vyzvídala po skončení záběru na kameramanovi Martinu Dubovi princezna Aneta v podání Terezy Voříškové. Dostalo se jí ujištění, že ne. S pojetím scény ale nebyl úplně tak spokojený režisér Miloslav Šmídmajer.

„Nebylo to špatný. Ale cestou za svahu, jak se ohlížíš, otáčej se doleva, abys zůstávala pořád v záběru. Vezmeme to ještě jednou,“ oznámil. Filmová klapka se pak ozvala ještě šestkrát. Mezi jednotlivými opakovačkami se mladičké herečky ujímaly kostymérky, aby princezně pomohly s úpravou šatů i vlasů.

„Dobrý, končíme a půjdeme na další scénu. Dáme si ale asi půlhodinovou pauzu,“ vzkázal režisér filmovému štábu.

„Je to spíš taková netradiční pohádka o kurážné princezně Anetě, která se nechce vdát za nešiku ze sousedství i když sňatek byl dávno domluvený,“ naznačil filmový příběh režisér Šmídmajer.

Tím zmiňovaným nešikou je princ Jeroným. „Na téhle pohádce se mi líbí právě to, že nepatří k těm tradičním, moralizujícím a výchovným. Je to spíš úsměvný a vtipný příběh. Proto jsem roli prince přijal rád,“ reagoval jeho představitel Jiří Mádl.

Dnešek patřil v natáčecím plánu spíš k těm klidnějším dnům. Velké hemžení nastane až při natáčení pranice s čerty na Dolském mlýně za necelé tři týdny.

„To bude hodně hektické,“ poznamenala produkční Míša Flenerová, která co chvíli vysílačkou dirigovala odjezdy a příjezdy aut do místa natáčení. A také štábu hlásila, kde se který z herců zdržel a za jak dlouho přijede. Třeba Lucifer v podání Martina Stránského měl hned tříhodinové zpoždění. Přivstat si ale museli Zlata Adamovská a Miroslav Táborský. Svoji scénu s průjezdem kočáru taženého koňmi zvládli už dopoledne.

I když jde o pohádku, ve které se v hojné míře vyřádí čerti a čertíci, filmařům při středečním natáčení spíše přálo samo nebe. Prosluněný den násobil přírodní krásy Českého Švýcarska.

„A už se také podařilo roztočit mlýnské kolo,“ hlásila s neskrývanou radostí zprávu dne Natálie Belisová ze správy národního parku. Během natáčení musí dohlížet na to, aby veškeré dění na Dolském mlýně a v jeho okolí bylo v souladu s ochranou přírody.

„Je tady nádherně. Moc se mi tu líbí. A snad totéž si budou říkat diváci, až náš film zhlédnou. Tedy, snažíme se udělat všechno pro to, aby se líbil,“ nechala se slyšet Tereza Voříšková coby princezna Aneta.