„V současné době pracujeme na in-line a hokejovém hřišti, na workoutu nebo beachvolejbalovém hřišti. Dohromady je to projekt za přibližně pět až šest milionů korun,“ říká starosta Dolní Poustevny Robert Holec.

Na hřiště pro in-line nechá město udělat nejen nové mantinely, ale také nový asfaltový povrch. V zimě se totiž polévá vodou a proměňuje na přírodní kluziště.

„Letos se zima povedla. V týdnu jsme tam měli denně padesát až sedmdesát návštěvníků, o víkendu jich bylo kolem stovky. To byl takový první impuls,“ vysvětluje Holec, proč se do rozsáhlých oprav sportovního areálu pustili.

S opravami sportoviště začali již loni, kdy opravili tribunu fotbalového stadionu. Letos pak kompletně vyměnili oplocení sportovního areálu a vykáceli přibližně stovku stromů. Místo nich ve spolupráci se šluknovskou lesnickou školou nechala radnice vysadit novou alej.

Příští rok chce nechat Poustevna ve sportovním areálu zbořit jednu z vysloužilých budov. Místo ní by pak měl vyrůst nový skatepark.

Letoškem ani příštím rokem ale práce na obnově sportovního areálu nekončí. Finančně nejnáročnější část rekonstrukce teprve na Dolní Poustevnu čeká.

„Největší investicí budou nové kabiny pro sportovce. Na ně sháníme finanční prostředky,“ přibližuje plány pro další roky starosta Holec.

Nové kabiny by měly vyjít na osm až devět milionů korun a město se na ně bude snažit získat dotaci. Takovou částku by si totiž ze svého padesátimilionového rozpočtu nemohlo dovolit.

Opravené sportoviště nebude sloužit jen lidem z Dolní Poustevny. Starosta by rád do areálu nalákal především na soustředění kluby i ze sousedního Německa.

Do velkých investic se pouští i další města v regionu. Například ve Varnsdorfu zastřešili zimní stadion. Při rekonstrukci se myslelo i na novou chladící technologii.

„Dřív jsme museli začínat chladit třeba v pět hodin ráno, aby se to včas stihlo. Nyní stačí spustit chlazení o několik hodin později, hala totiž chlad drží v sobě. S novým chlazením to bude ještě příjemnější. Nebude tak hlučné a vše bude čistější,“ přiblížil už dříve strojník z varnsdorfského zimního stadionu Jakub Jiřišta.