Pro Aničku, která chodí do druhé třídy na Základní škole Vojanova v Děčíně, uspořádala škola charitativní badmintonový turnaj smíšených dvojic. Na startovném do turnaje se pro Aničku vybraly čtyři tisíce korun – kromě toho dostala od dárců a sponzorů další dárky, například deset tisíc korun na nákup kompenzačních pomůcek, zájezd na dětský tábor do Chorvatska či poukázku na rok hipoterapie zdarma.

„Anička prodělala dětskou mozkovou obrnu a má diagnostikovanou epilepsii," popsal její zdravotní stav ředitel školy Karel Rajchl. Den před turnajem si navíc Anička vážně poranila nohu a zápolení turnajových dvojic, na něž čekaly také zajímavé ceny, sledovala na vozíku. Při předání dárků pak měla slzy v očích. Popřát jí hodně zdraví a předat ceny vítězům turnaje přišla mimo jiné i děčínská primátorka Marie Blažková.

Pomoci od lidí se dočkal 
i tříletý Tomášek z Děčína. 
O jeho osud se zajímali maturanti Gymnázia Václava Šmejkala z Ústí nad Labem, kteří svůj letošní maturitní ples pojali jako charitativní akci. Součástí jejich plesu totiž byla i veřejná sbírka právě na Tomáška.

„Díky nadaci Andělé bez křídel jsme uspořádali tuto sbírku. Nadace VIA nám k vybrané sbírce přidá sedm tisíc korun, na plese se vybralo přes jedenáct tisíc korun a na účty nám sponzoři poslali dva tisíce korun," vypočítává studentka Kateřina Horáčková.

Tomášek, o jehož těžkém osudu jsme v Děčínském deníku již psali, se narodil bez močového měchýře a téměř bez střev. Tlusté střevo mu chybí úplně a tenké má dlouhé pouze 30 cm. Má také poruchu pánve a rozštěp páteře a od malička prodělal řadu operací. Více času svého života strávil po různých nemocnicích než doma.

Tomášek se narodil z dvojčátek – jeho sestřička Veronika je naštěstí zdravotně v pořádku.