O téměř procento klesl na Děčínsku v mezi-měsíčním srovnání počet nezaměstnaných. V květnu bylo bez práce 13,8 procenta lidí v produktivním věku. Přesto si okres Děčín nelichotivé třetí místo v celé republice udržel.

Pozitivní vývoj na trhu práce se projevil i v květnu. Oproti dubnu ubylo v evidenci děčínského “pracáku“ téměř šest stovek žadatelů. Pozitivně se vyvíjel i počet volných pracovních míst – během měsíce jich přibylo přibližně třicet. Přesto jich na Děčínsku na zhruba devět a půl tisíce nezaměstnaných bylo pouze 226.

„Evidenci na úřadě práce v květnu ukončilo celkem 1 205 uchazečů. Je to o 57 vyřazených uchazečů méně než v předchozím měsíci. V průběhu května 2011 nastoupilo do nového zaměstnání 826 osob, z toho 127 lidí bylo umístěno do nového zaměstnání úřadem práce. Dalších dvě stě uchazečů nastoupilo do rekvalifikace,“ popsala situaci na Děčínsku mluvčí úřadu práce Eva Maříková.

Více nezaměstnaných bylo mezi muži. Žen bez práce bylo 4 635, což bylo 48,37 všech nezaměstnaných.

„V průběhu května nastoupilo do nového zaměstnání 362 žen. V evidenci je 1 403 uchazečů se zdravotním postižením, což je o 19 méně než v předchozím měsíci. Dále je v evidenci 526 absolventů a mladistvých, je to o 83 méně,“ doplnila Maříková.

Míra nezaměstnanosti klesla v květnu v celém kraji. Dostala se na hodnotu 12,5 procenta, což je o 0,5 procenta méně než v dubnu. Pokles je oproti celostátnímu trendu o něco rychlejší; v zemi se míra nezaměstnanosti snížila o 0,4 procent na 8,2 procenta. Region má ale stále nejvyšší nezaměstnanost z celého Česka, práci v něm hledá 54 364 lidí. Druhý nejvíce postižený Moravskoslezský kraj má nezaměstnanost o 1,5 procentního bodu nižší.