Rozbitá silnice už delší dobu štve obyvatele několika domů v Zadních Dobkovicích. Nápravy se zatím dožadovali marně. Teď mají naději, že se opravy místní komunikace konečně dočkají.

„Jedním z projektů mikroregionu Labské skály je i zlepšení stavu této vozovky. Chceme tam nechat vybudovat nová svodidla a vyspravit lokální poškození povrchu. Bude to investice za skoro šest set tisíc korun, část peněz musí hradit i naše obec. Bez dotace bychom se ale do této akce pustit nemohli,“ vysvětlil starosta Dobkovic Petr Šulc.

Získání dotačních peněz budou netrpělivě očekávat i lidé, kteří zatím po rozmlácené silnici jezdí ke svým domovům.

„Samozřejmě, že bychom si přáli, aby na tu opravu už došlo. Špatný stav vozovky jsme už mockrát kritizovali. Chápeme, že dříve zřejmě obec potřebné peníze neměla. Snad na tu opravu dojde letos a skončí tak ničení našich vozidel,“ těší se Rostislav Zajíček, který v Zadních Doubicích nejen bydlí, ale jeho dům obklopuje i rozsáhlá jelení farma.

A také další pozemky, na kterých chová další zvířata. Zahradě u domu vévodí řada voliér s exoty.

V letošních dobkovických plánech ale nefiguruje jen obnova zmíněné komunikace. Obec se chce postarat například o úpravy místního parčíku.

„Oddíl kopané si podal dotační žádost na vybudování dětského hřiště, které má vzniknout na prostranství naproti vlakovému nádraží,“ připomněl starosta Petr Šulc.

Fotbalisté coby nositelé projektu chtějí na dosud neudržovaném prostranství vytvořit místním dětem nové zázemí pro využití volního času. Dojde ke zpevnění plochy, na hřišti se mají objevit i prolézačky a další vybavenost.

„Celková hodnota projektu je přes šest set tisíc korun. Samozřejmě i v tomto případě je povinností žadatele o dotaci finančně se na investici spolupodílet. Jde sice o záměr fotbalového oddílu, ale ten by z vlastních prostředků spoluúčast těžko uhradil. Proto fotbalistům peníze půjčíme a pak je budou obci splácet,“ dodal dobkovický starosta.

Podobně jako v případě zamýšlené obnovy komunikace platí i u ostatních projektů, že pokud se dotační peníze nepodaří získat, do plánovaných investic se obec pouštět nebude.