Pouhé dva týdny po technoparty v Horním Jindřichově se chystá ve Šluknovském výběžku další akce s reprodukovanou hudbou. Na příští víkend ji ohlásili pořadatelé v Království u Šluknova.

Mejdan bez názvu, jak jej organizátoři pojmenovali, by se měl uskutečnit příští týden. Začátek je naplánován na pátek 24. srpna a konec na neděli 26. srpna.

Podle informací, které předali pořadatelé šluknovské radnici, se bude Mejdan bez názvu konat na soukromé louce u odbočky z Rumburské ulice na Království. Šluknov proto nemá žádnou možnost, jak akci zabránit. A to i přesto, že mají v regionu s hlukem z podobných akcí nepříjemné zkušenosti.

„Jedná se o soukromou akci na soukromém pozemku a město Šluknov nevydává žádné povolení k pořádání hudební produkce. Organizátor pouze akci ohlašuje. Není v naší kompetenci jakýmkoliv způsobem akci zabránit či její produkci přerušit," říká šluknovská starostka Eva Džumanová.

O pořádání hudební akce již ví také policie, zatím ale pouze z neoficiálních pramenů. Nechystá proto žádnou velkou akci.

„Již při poslední podobné party v Rumburku se o akci v Království mluvilo. Zatím ale nemáme žádné oficiální oznámení. Ale pokud samozřejmě dojde k narušení bezpečnosti nebo veřejného pořádku, tak tento problém budeme řešit," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová s tím, že policie momentálně nepočítá kvůli této party s větším nasazením policistů.

Podobná akce se v Království uskutečnila již loni koncem července. Tehdy  dorazilo na louku nedaleko Šluknova na tři tisícovky tanečníků.

Nepřálo jim ale počasí, party se utopila díky vydatným dešťům v blátě a majitel louky musel pomáhat traktorem vytahovat zapadlá auta.

Jak bývá u podobných akcí zvykem, stěžovala si také zde řada lidí na hluk. Hudba byla údajně slyšet až v Doubici nebo ve Starých Křečanech.

Naposledy se lidé bouřili proti technoparty v Horním Jindřichově. Rumburská radnice, pod kterou Horní Jindřichov spadá, dokonce zahájila s pořadateli správní řízení kvůli narušení veřejného pořádku.