Přijďte absolvovat jednu lekci kurzu „Cesty nahoru“ s Georgem Duroa (Petr Mikeska) tam, kde je pařížské bohémě i smetánce nejlépe. Tak zve na páteční představení Miláček v ústeckém Severočeském divadle opery a baletu hostující Městské divadlo Mladá Boleslav, které jej do Ústí 6. června přiveze. Začátek je v 19.00 hodin.

Svůj nejslavnější román zasadil Guy de Maupassant do prostředí Paříže konce 19. století. Do sladkých časů nevázané zábavy, kabaretů na Montmartru, absintu, barových tanečnic a nikdy nekončící hry. Ale něco za něco. Město je současně doupětem nevěry, sprostých intrik, kariérismu, špinavé politiky, touhy po moci a šplhání vzhůru přes ložnice bankéřů.

„Nenechte si ujít Miláčka. Budete překvapeni, kolik má Paříž před sto dvaceti třemi roky společného s naší současností. Úspěšný je ten, kdo se dokáže zbavit svědomí. Pouze ten má právo nazývat se Miláčkem,“ uvedl k mladoboleslavské verzi slavného a divácky vděčného představení jeho režisér Pavel Khek.

Co ještě se dozví divák od herců Pavla Mikesky, Oty Jiráka a spol.?

Třeba že ten, komu ještě zbyly morální zásady, nemá šanci. Že platí heslo „Urvi, co můžeš.“ A vlastně proč ne, když všichni okolo dělají totéž? Vždyť je to tak normální, tak lidské! Vždy jde pouze o to, kdo z koho! O prachy, o moc, o potlesk davu…
„Nebo si snad myslíte, že je to jinak?,“ ptá se ještě režisér.