Do Děčína přijel odpoledne tým, který lidem rozdával varovné letáčky „Pět věcí, které byste měli vědět o marihuaně.“ Lidé se z něj například dozvěděli, že marihuana je jakousi vstupní branou k dalším drogám, či to, že má psychické i fyzické dopady.

Za létákovým týmem přijel i cyklistický tým. Ten do Děčína zamířil z České Lípy a pokračoval dále do Ústí nad Labem. Cyklisté byli součástí takzvaného Cyklo –běhu.

Slavnostní zahájení 9. ročníku Cyklo-běhu proběhlo již v pondělí 13. června 2011 ve Zlíně. Trasa letošního Cyklo-běhu vede přes 36 měst Čech a Moravy. Celkem trasa čítá přes 1 200 kilometrů. Tým pěti až deseti cyklistů-běžců, kteří sami žijí život bez drog, urazí tuto vzdálenost za 12 dní. Čeká na ně průměrná denní vzdálenost 120 kilometrů.

V průběhu tohoto maratonu navštěvuje tým Cyklo-běhu představitele všech 36 měst a mluví s nimi o problematice drog a jejím řešení, které spočívá v prvé řadě ve zvýšené protidrogové osvětě. Cyklo-běh upozorňuje také na drogovou negramotnost u mládeže a dětí a pomáhá zvýšit celospolečenskou aktivitu a zodpovědnost v přístupu k tomuto problému.

Při zastávkách odpovídá na otázky lidem a dává zdarma přednášky.