Drážďanské Dynamo odehraje v Děčíně v sobotu 16. ledna poslední zápas v rámci zimního turnaje Tipsport liga 2010. Na děčínské umělce se střetne s Teplicemi.

Podle informací německé policie se do Děčína chystá až osm set fanoušků. „Problémových by mělo dorazit okolo dvou set. Nad pořádkem ve městě bude proto bdít několik stovek policistů,“ řekl děčínský policejní mluvčí Ladislav Cvik. Dodal, že především řidiči proto musí počítat s jistými omezeními.

Kvůli fotbalovému zápasu bude po celou sobotu zakázáno parkování v ulici Práce a v blízkosti děčínského vlakového nádraží. „Pokud si to situace vyžádá, tak bude ulice Práce uzavřena zcela,“ doplnil Cvik.

Zvýšený počet policejních hlídek bude také v blízkosti státní hranice a na vlakovém nádraží.

Policisté budou situaci monitorovat už od samotného rána.

„Sice se dva předešlé zápasy obešly bez komplikací, ale to do Děčína nemířilo tolik fanoušků. Policisté se budou snažit jim zabránit ve vstupu do města,“ vysvětlil Cvik.

Situaci budou od rána kontrolovat také němečtí policisté. Ti se budou snažit problémovým nadšencům fotbalového klubu Dynamo Drážďany zabránit v odjezdu do České republiky. „Nemohou však ohlídat všechny. Vlaky se do Děčína dostanou jen ti nekonfliktní. Ale nikdo nemůže zaručit, že Problemfans nedorazí osobními vozy,“ vysvětlil mluvčí Cvik.