Dva „manažeři“ z Ústeckého kraje se probojovali mezi 73 finalistů aktuálního ročníku souteže Manažer roku.
Soutež, jež je kláním plným příběhů lidí, kteří se snaží v době krize vykonat pro firmu, ve které působí, maximum – nenechat ji padnout, udržet výrobu i významné zákazníky, kvalifikované zaměstnance a postavit plán pro období po krizi, vyvrcholí 22. dubna, kdy bude vyhlášen vítěz – Manažer roku.
„Vše je nejen o exaktních výsledcích, ale hlavně o lidech - o jejich profesionalitě, odborných znalostech, o vůdcovství, rozhodnosti i odpovědnosti, morálce, obětavosti, disciplíně a mimo jiné také o naději,“ říká o soutěži Lýdie Procházková, mluvčí Manažerského Svazového fondu, který soutěž organizuje.

Za Ústecký kraj se do finále probojoval ředitel a předseda představenstva bezpečnostní agentury Dora Security – Ivan Flek, a tajemník děčínského magistrátu Jaromír Zajíček.

Shodli se
Problém Česka je politický:

Zhruba dvě třetiny manažerů považují za největší aktuální problém země politickou nestabilitu a stav společenské morálky, zejména politiků.
Vítězné manažerské metody:
Snižování provozních a mzdových nákladů, omezování investičních projektů = předpoklad nutný, leč nepostačující. Restrukturalizace, revize a optimalizace firemních procesů, tlak na produktivitu práce, posílení motivace, zvyšování jejich kvalifikace pracovníků na všech úrovních, inovace a sázka na kvalitu, efektivní marketing.


Ti postoupili skrz sedmistupňovým systémem hodnocení. „Nejdříve musí nominátoři, kterých má soutěž přes 300, zhodnotit minimálně tříletou manažerskou úspěšnost zvažovaného kandidáta a navrhnout ho do soutěže. Potom následuje několik komplexních zhodnocení a osobních auditů. Na konci tohoto řetězce stojí 15 členů Národní komise, kteří tajným hlasováním vyberou ty nejúspěšnější z nich,“ dodává Procházková.
Slavnostní vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěže se koná 22. dubna ve 14.30 hodin v pražském paláci Žofín. Tento den je vnímán jako Den úspěšných manažerů a firem. Letošní rok je navíc ozdoben 20. výročím založení soutěže.