A jak to celé začalo?

V listopadu loňského roku se redakce Deníku dohodla se zástupci dm drogerie markt a společně jsme vyhlásili projekt Propojujeme generace. Netušili jsme, s jakou odezvou se naše výzva potká. Do projektu se přihlásilo 176 domovů seniorů a institucí, které pořádají programy, při nichž se potkávají zástupci různých generací.

V době, kdy většina obchodníků nabízí různé slevy a podporuje tak nákupní šílenství, nabídl tento řetězec nejen s drogistickým zbožím svým zákazníkům pocit podílet se na něčem smysluplném.

V pátek 29. listopadu se v prodejnách s logem dm nakupovalo s cílem, aby byl obrat co nejvyšší. Pět procent z toho totiž má jít na podporu občanských aktivit směřujících mezi seniory a jejich vnoučata. A bylo znát, že na tento způsob charity a podpory zákazník slyší. Díky vstřícnosti vedení dm jsme mohli slíbit, že mezi 70 subjektů do českých a moravských okresů rozdělíme rovné dva milióny korun.

Na finanční dar se tak v našem okrese může těšit domov s tímto projektem:

Okres Děčín

Centrum sociálních služeb Děčín, Kamenická 755/195, Děčín II-Nové Město, 40502 Děčín

Balónkové odpoledne

Jedná se o akci, kterou pořádáme za Centrum sociálních služeb Děčín, p.o. - Služby pro seniory a Pečovatelská služba. Klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem přivítají mezi sebou 25. 5. 2020 v dopoledních hodinách dětičky z Mateřské školy Riegrova Děčín (třída Včeličky). S touto školkou spolupracujeme již několik let, ale letos bychom rádi připravili pro naše seniory a děti nevšední program. Pozvali jsme na tento termín vystoupení Balónkové Evičky, která má jedinečnou show plnou originálních tvarovacích balónků. Během vystoupení umí vykouzlit během pár minut z obyčejných balónků neuvěřitelné postavy, předměty, květiny aj. Je to dynamická show která upoutá pozornost jak dětí, tak i dospělých a seniorů. Navíc si každý odnese malý balónkový dáreček na památku. Po vystoupení plánujeme ještě drobné občerstvení všech přítomných a děti stejně jako každý rok dostanou k dispozici křídy a malují na dvoře obrázky pro radost seniorům.