Už jste zkusili investovat? Chystáte se snad k tomuto kroku, ale nemáte žádné informace? Investování se stává stále více oblíbeným způsobem zhodnocování úspor a právem si to zaslouží.

Finanční trhy jsou základem hospodářství. Co myslíte, že banka udělá s penězi, když máte veškeré své finance na běžném účtu? Investuje je! Neleží tam někde v trezoru hluboko v podzemí. Tímto způsobem Vaše peníze zhodnocuje. Vám pak dá směšný úrok s nulou na začátku. A sama poté získá miliardové zisky.

Proč tedy nevzít část Vašich úspor z běžného účtu a také je neinvestovat, stejně jako to udělá Vaše banka?
V současné době si můžete vybrat z celé škály investičních společností, které vám umožní investovat do otevřených podílových fondů. Vaše investice se může skládat z dluhopisů či akcií. Záleží jen na Vás, jaké riziko jste ochotni při tomto kroku podstoupit.

Riziko? To je jistě slovo, které se Vám nelíbí. Je pravdou, že v investování existuje vždy určité riziko. Toto riziko se dá však vhodnými kroky minimalizovat a pamatujte, investování je vždy záležitostí dlouhodobější ( 5 – 7 let). Ale takové stavební spoření je také dlouhodobější záležitostí (6 let). Odměnou za vyčkávání Vám však bude zajímavější zhodnocení, které bude převyšovat zisk všech jinak zcela běžně dostupných spořících produktů (stavební spoření, kapitálové pojištění, penzijní připojištění).

Stále je pro Vás investování sázkou do loterie, kterou nechcete podstoupit?
Nyní jiná otázka. Sázíte? Dáváte každý týden např. 130 Kč za dva sloupky 6 čísel? Češi takto prosází 126 mld. korun ročně (rok 2010). Což vychází člověka v produktivním věku na 24 tisíc korun ročně. A jaká je zde návratnost Vašich peněz? Jaké je zde riziko, že se vám Vaše vsazené peníze nevrátí?
Neříkejte si tedy, že nemáte na investování potřebné finance. Investovat lze také pravidelně, a to třeba i 500 Kč měsíčně.
Zajímají vás další informace o investování?

Neváhejte mne kontaktovat.
Kateřina Vendolská, telefon: 602 449 392. E-mail: kvendolska@centrum.cz. Najdete mě také na Facebooku pod názvem Finanční poradna s Kateřinou Vendolskou.