Týká se to především lidí, kteří digitál přijímají přes televizní anténu pomocí set – top – boxu, či digitálního tuneru zabudovaného přímo v televizi. U satelitů je situace lepší, i u těch ale občas vypadne obraz.

Problémy s příjmem mají třeba lidé v Malé Veleni na Děčínsku. Již několik týdnů jim tu zlobí především příjem Novy či televize Prima a to tak, že jim vůbec nechce naskočit obraz.

„Distribuci signálu televize Nova zajišťuje společnost České Radiokomunikace,“ odbyla nás stručně mluvčí Novy Michaela Fričová s tím, že se máme na České radiokomunikace (ČR) s tímto dotazem obrátit.

„Obec Malá Veleň je situována v poměrně hlubokém údolí řeky Ploučnice, což může způsobovat problém v terestriálním příjmu,“ uvedl mluvčí ČR Kamil Chalupa. Na dotaz, že po spuštění digitálního vysílání tu přijímali signál dobře a situace se zhoršila až poslední dobou Chalupa odpověděl, že tu ČR žádné úpravy v poslední době neprováděly.

„Vysílací technologie jsou nepřetržitě monitorovány dohledovými systémy a žádné poruchy ani odchylky vysílacích parametrů nebyly zaznamenány,“ dodal Chalupa s tím, že pokud problémy s příjmem signálu přetrvávají, mohou se lidé obracet na linku 800 90 60 30.

Zajímavé je, že kanály ČT1 či ČT4 sport tu běží víceméně bez problémů, zatímco místo Novy vidí místní jen tmavou obrazovku, nebo obraz, který se téměř neustále trhá.

Chalupa doporučuje, aby se lidé při instalaci antén obraceli na odborné firmy. „Ony mají největší zkušenosti a nezbytnou měřící techniku,“ dodává.

DENÍK NA VAŠÍ STRANĚ
A co vy? Máte také problémy s digitálním příjmem? Napište nám své zkušenosti na toto téma na decinsky@denik.cz