„Z děčínské nemocnice byla propuštěna poslední zraněná holčička. Všechny čtyři děti hospitalizované v Děčíně tak jsou  doma,“ uvedla v sobotu dopoledne mluvčí Krajské zdravotní Jana Mrákotová. Na dobré cestě je uzdravování také dětí převezených do ústecké nemocnice, kde skončili dva zranění. „Pokud vše půjde dobře, budou propuštěné do domácího ošetřování v polovině příštího týdne,“ doplnila mluvčí Krajské zdravotní.

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura

Další dvě děti jsou v pražských nemocnicích. Ale ani jejich stav není vážný a lékaři si je nechali ve zdravotnických zařízeních na pozorování. Dívka hospitalizovaná v Thomayerově nemocnici by mohla být během víkendu propuštěna domů.

Záchranáři ze tří krajů a pět hasičských jednotek zasahovali ve čtvrtek 3. srpna v noci na rozhledně Triangl u Markvartic, ze které spadlo několik dětí. Na pomoc vyletěly také vrtulníky letecké záchranné služby.

Z rozhledny Triangl u Markvartic spadlo několik dětí.
U Markvartic se při pádu z rozhledny Triangl zranilo osm dětí, čtyři vážně

Co bylo příčinou pádu, zatím není jasné, hovoří se o přetížení vyhlídkové plošiny ve výšce 3-4 metrů. Kromě hasičů a záchranářů byli na místě také policisté, ti už zahájili vyšetřování celé události.