Udělat radost klientům varnsdorfské léčebny dlouhodobě nemocných, kde jsou většinou senioři, se rozhodly děti ze školní družiny na Základní škole v Bratislavské ulici ve Varnsdorfu.

Pro klienty léčebny si připravily nejen hudební, ale i divadelní představení.

„Děti ze školní družiny byly v nemocnici ve Varnsdorfu a zpestřily odpoledne babičkám a dědečkům. Zahrály jim na flétničky a housličky, přednesly básničky a zahrály pohádku O veliké řepě," popisuje program představení pro klienty družinářka Martina Lehrochová.

„Nabídka na účast v projektu nám přišla e-mailem a moc se nám líbila. Neváhali jsme ani vteřinu nad tím, zda se zapojit," přibližuje ředitel školy na Bratislavské ulici Petr Šmíd, jak se jeho škola k možnosti zapojit se do projektu dostala.

„Přišlo nám nejlepší, aby děti šly za starými lidmi a zpříjemnily jim den. Učí se tak skrze přirozenou pomoc úctě ke stáří a starým lidem," dodává Lehrochová.

Za svou pomoc se děti dočkaly i zasloužené odměny v podobě radosti seniorů z léčebny dlouhodobě nemocných. „Děti se babičkám a dědečkům tak moc líbily, že dokonce padla sem tam i slzička a přáli si i přídavek. Nakonec jim děti předaly krásné podzimní zápichy do květináčů, které vyráběly," dodává družinářka Iva Špičková.

Dobrovolnický projekt 72 hodin

Jedná seo tři dnyplné dobrovolnických aktivit po celé ČR. Kdykoliv během těchto72 hodina zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.