Tam se uskuteční tradiční Drakiáda se zajímavým doprovodným programem pro děti všech věkových kategorií.

„Pro děti bude připraven například skákací hrad a spousta soutěží," uvedla pořadatelka Marjánka Králová z Mateřského centra Sovička, pod jehož záštitou se akce koná. „Už se na všechny moc těšíme! Pro děti jsme připravili spoustu soutěží, jako například „koulení dračího vejce", „sbírání dračích vajec", luštění tajenky, malování draka se soutěží na Facebooku o nejhezčího draka, vázání dračího uzle a další," upřesnila Králová.

Celá Drakiáda bude mít čtyři hlavní disciplíny – soutěž o nejkrásnějšího ručně vyrobeného draka, nejlépe létajícího ručně vyrobeného draka, o největšího létajícího draka, a naopak o nejmenšího létajícího draka.

„Nutno dodat, že velikost draka se bude počítat i s ocasem," doplnila Králová.

Kromě zábavy pro děti bude na louce na konci Mokré ulice (trasa značena už od kostela) připraveno i drobné občerstvení. Akce bude probíhat od 14.30 do 17.00 hodin. Registrace soutěžních draků a zaplacení zápisného ve výši 20 korun ovšem bude už od 14.00 do 14.30. Ti, co budou registrovaní, mají šanci vyhrát krásné památeční poháry 
i medaile.

„V loňském roce to tam lítalo naprosto skvěle! Dorazte, čím víc nás bude, tím víc si to užijeme," zve na závěr na akci pořadatelka.

Více informací na www.mcsovicka.cz