Česko bude zpívat koledy již čtvrtým rokem a už nyní je jasné, že půjde o rekordní ročník, který v počtu zapojených lidí překoná předchozí roky.

Lidé si v 18 hodin společně zazpívají pět vánočních koled (jejich texty najdete ve zpěvníku, který je přílohou dnešního vydání Děčínského deníku) a také vánoční hit Vánoce, Vánoce přicházejí. Zpívat se bude na různých místech: V nákupních či mateřských centrech, ale i venku, přímo u vánočních stromků. Lidé si navíc zazpívají koledy nejen v Česku, ale i v zahraničí, třeba na vánočních trzích
v Mnichově nebo v Itálii.

Na Děčínsku proběhne hlavní akce v nákupním Centru Pivovar, kde bude přítomna i redakce Děčínského deníku. Hlavní program začíná již v 17 hodin: Bude se hrát 
a zpívat, soutěžit o ceny a na příchozí bude čekat občerstvení: cukroví či svařené víno.

Komornější akce současně proběhnou na dalších místech Děčínska, odkud se nám lidé přihlásili. Na poslední chvíli se přidal například Benešov nad Ploučnicí.

„Pozval jsem lidi do Občerstvení u lesa, které je na začátku úseku cyklostezky směrem na Děčín. Mám v plánu tam z notebooku pustit koledy a přes dataprojektor promítnout na plátno texty koled. Venku, kde není veřejné osvětlení, chci rozmístit sklenice se svíčkami a navodit tak vánoční náladu. I kdyby nás bylo pár, tak se to vyplatí, další rok to můžeme udělat dále, mým cílem je, aby se tato akce stala pravidelnou," uvedl organizátor Ota Dračka.