Přestože je hotovo, ani tak není řada řidičů se stavem silnice spokojená. Město na ni přitom nechalo udělat zcela nový povrch.
Podle některých řidičů je nerovná, jiní si stěžují na vystouplé kanály.

„Bylo by to fajn, kdyby se hned po prvním velkém dešti nestala z Dělnické laguna," píše na facebooku Děčínského deníku Andrea Humplíková. Některým řidičům se také nelíbí, že nový povrch končí těsně před křižovatkou dopravního podniku. Tam silnice totiž stále připomíná tankodrom.

Podle náměstka primátorky Jiřího Anděla bude na Dělnické ulici ještě nutné udělat některé drobnější práce.

Opravená Dělnická ulice v Děčíně.„Kanály ještě necháme zalícovat s okolní silnicí. Ale že by se zde tvořily laguny, o tom nevím. A to po Dělnické ulici jezdím prakticky denně," říká Anděl s tím, že pokud lidé zaznamenají nějaké problémy, mohou je radnici nahlásit. Například prostřednictvím mobilní aplikace magistrátu.

„Pokud se ukáže, že se jedná o skutečnou závadu, budeme ji následně řešit 
v rámci reklamačního řízení," vysvětluje Jiří Anděl.

Rekonstrukce Dělnické měla být hotova již loni 
v říjnu, kvůli problémům 
s uložením potrubí pro vodu a plyn se stavba o rok protáhla. Řidiči museli využívat objížďky, někteří si zkracovali cestu kolem rodinných domků nad Dělnickou ulicí, na což si místní obyvatelé stěžovali.

V současné době není provoz na Dělnické ulici příliš hustý. To se ale v dohledné době změní. Dělnická totiž bude během stavby Vilsnické spojky objížďkou pro Ústeckou ulici. Děčín tak při rekonstrukci frekventované ulice tlačil čas. Pokud by se ji nepodařilo včas opravit, s největší pravděpodobností by ve městě zkolabovala doprava.

Právě objížďka bude pro Dělnickou zatěžkávací zkouškou. Silnice je totiž položena přímo na zemi, bez potřebného betonového kufru, který by umožnil vyšší zatížení.

Pokud bude Dělnická ulice během stavby spojky poškozená, počítá radnice 
s tím, že ji nechá znovu opravit včetně stavby zpevněného podloží. Na to by městu mohlo přispět Ředitelství silnic a dálnic, které bude spojku stavět.