„Při budování šachty v souvislosti s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace na Dělnické ulici došlo u čerpací stanice dopravního podniku k sesuvu výkopu," vysvětluje mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

Kvůli tomu bylo nutné 
z bezpečnostních důvodů odklonit veškerou dopravu na Ústeckou ulici. Jedinou výjimku mají autobusy městské dopravy, které projíždí skrz čerpací stanici dopravního podniku.

Na zajištění sesuvu začali dělníci okamžitě pracovat. Prvotní odhady mluvily o tom, že se jej podaří zajistit tak, aby byla doprava po Dělnické bezpečná do soboty. Je však pravděpodobné, že bude možné pustit auta na rekonstruovanou ulici již během pátku.

Před necelými dvěma měsíci byla Dělnická ulice také několik hodin neprůjezdná, uzavřeno bylo navíc i několik přilehlých ulic. Při výkopech totiž bagrista překopl plynovodní potrubí a plyn následně natekl do kanalizace a do sklepů několika domů.

Kvůli poměrně masivnímu úniku otevřeli hasiči ve druhé polovině února všechny kanály v okruhu 400 metrů od místa, kde bagrista plynovod překopl.

O velké rekonstrukci Dělnické ulice se mluvilo řadu let. Nakonec začala loni na jaře s tím, že nejpozději na podzim by mělo být hotovo. Během rozsáhlé rekonstrukce se počítalo s výměnou vodovodu a kanalizace.

Během stavebních prací ale došlo ke komplikacím, kvůli kterým bylo nutné přeložit mnoho stovek metrů plynovodního potrubí. To prodlouží celou stavbu nejméně o rok, hotovo by tak mělo být letos v říjnu.

Bouří se také lidé z okolních ulic, po kterých vedou objízdné trasy. Nelíbí se jim poničené ulice.

„Jsme si vědomi toho, že díky rekonstrukci kanalizace došlo k poškození některých dalších ulic, a bude je tedy nutné opravit. S podobnými problémy se bohužel setkávají obyvatelé i v jiných částech města, kde probíhají stavební práce spojené s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace," vysvětlovala před časem mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.