Takový „zážitek,“ na nějž Děčínský deník upozornil Martin Hajný, vás může potkat na cyklostezce z Prostředního Žlebu  do Německa. Právě tady se totiž prohánějí nákladní či osobní auta jakoby se nechumelilo. Je štěstí, že se tu zatím nestala žádná nehoda.

Problém je ve značce č. C 9a, což je značka Stezka pro chodce a cyklisty, u které v zákoně chybí zásadní věta: Že zakazuje vjezd motorovým vozidlům. A co není zakázáno, je dovoleno; městská policie tu právě kvůli této značce nemůže hlídat a rozdávat pokuty, když nemá oporu v zákoně.

„Motoristům nic vjezd na takto označenou komunikaci nezakazuje,“ upozorňuje ředitel děčínských strážníků Marcel Horák.

Řešením je podle něj umístění značky „Zákaz vjezdu všech motorových vozidel.“ „Na komunikaci by pak mohli chodci, cyklisté i bruslaři, přičemž vozidla IZS mají do takového úseku vjezd povolen ze zákona,“ říká Horák.

Přestože je u cyklostezky nevhodné značení, autům by teoreticky měly ve vjezdu zabránit červené sloupky. Ale ani ty nejsou pro některé řidiče problém. Buď je prostě zničí, nebo si je odemknou.

„Sloupky, které byly na cyklostezku instalovány, se míjely a míjí účinkem, neboť klíče od nich má téměř každý obyvatel některého ze Žlebů, případně jsou záměrně poškozovány,“ říká Horák.

Děčínský magistrát slibuje, že nevhodné značení napraví.

„O problému s dopravním značením u cyklostezky víme. Magistrát postoupil tuto záležitost Dopravnímu inspektorátu Policie České republiky a nyní čekáme na jejich vyjádření. V nejbližší době bude cyklostezka osazená správnou dopravní značkou,“ tvrdí mluvčí města Markéta Lakomá.

A pak nastoupí strážníci. Horák slibuje, že jakmile tu bude správná dopravní značka, strážníci sem budou zajíždět hlídkovat – a pokud bude třeba budou hříšníkům rozdávat pokuty.