Největší radost mu stále dělá žrádlo. Masa totiž zbaští deset kilogramů týdně, což znamená porci dvě kila denně. Dva dny v týdnu mu jeho ošetřovatelé ordinují hladovku.

Connie má ošetřovatele hned dva: Zuzanu Sloukovou a Pavla Lišku.

„Nejradši má roštěnku, slepice, králíky," vypočítává ošetřovatelka levhartův oblíbený jídelníček.

Connie, který si své jméno do děčínské zoo již přivezl s sebou, nedávno pracovníky zoo trochu postrašil, když se nepříjemně poranil v tlamě.

„Levhart si s největší pravděpodobností při krmení píchnul do dásně kost, rána se mu zanítila a v místě se vytvořil píštěl," popsal zoolog Roman Řehák.

Levharta museli před zákrokem uspat, což pro něj znamenalo první vážnější zákrok při jeho pobytu v děčínské zoo.

Dnes už je Connie zase zdravý, uzdravení totiž proběhlo relativně rychle.

„Celý první den po zákroku byl levhart malátný, většinu dne prospal. Třetí den už se na ráně vytvořil strup bylo vidět, že aplikovaná širokospektrální antibiotika zabrala a rána se začala hojit," popisuje Slouková.

Ukázalo se také, že je levhart i přes svůj pokročilý věk v dobré kondici. Například zuby, které ošetřovatelé při uspání také zkontrolovali, jsou v perfektním stavu, není třeba nijak upravovat podávané krmení.

A ještě odpověď na otázku, jak je možné, že se Connie dožívá delšího věku, než je obvyklý průměr. Podle ošetřovatelů je to proto, že má stálý přísun potravy a že ho, na rozdíl od života ve volné přírodě, neohrožují jiní predátoři.