Rekonstrukce sportovišť a rozšíření učeben u základních škol Kamenická, Komenského náměstí a Vrchlického, nový bazén v plaveckém areálu na Starém Městě a vybudování centrálního archivu a správních agend v nové magistrátní budově v ulici 28. října.

To jsou čtyři zatím dokončené projekty ze sedmi investic, které se v Děčíně staly součástí Integrovaného plánu rozvoje města.

Postupné stěhování archivu začíná již dnes, tedy v pondělí.

„Zbývající tři investice budou postupně předávané do užívání v průběhu příštího roku. První na řadu přijde rekonstruovaná poslední část zámku. Tamní společenský sál a další prostory bychom rádi otevřeli už v březnu nějakým koncertem a nebo možná i plesem,“ uvedl děčínský radní a manažer IPRM Valdemar Grešík.

Vedení Děčína počítá s tím, že park v podzámčí a zámecké zahrady zpřístupní veřejnosti u příležitosti májových městských slavností.

„Na podzim příštího roku by měla svému účelu začít sloužit i nová knihovna na místě bývalého Atlantiku. Práce na výstavbě úspěšně pokračují, takže by otevření tohoto komplexu v září roku 2012 nemělo nic bránit,“ připomněl Valdemar Grešík.

Stejně jako úřad, i knihovnu čeká náročné stěhování.

„Stěhovat se budeme v průběhu července a srpna,“ říká ředitel knihovny Ladislav Zoubek s tím, že stavba by měla být dokončena na jaře příštího roku.

Na všech sedm projektů integrovaného plánu rozvoje Děčín získá z evropských fondů 562 milionů korun. Ze svého rozpočtu či jiných zdrojů město zaplatí dalších sto milionů.

Autor: Luděk Stínil, Josef Suk