Celá stovka závodníků, na čtyři sta psů z různých koutů republiky i Evropy. Takové bylo složení závodnického pole ČEZ cupu, finále seriálu mistrovství republiky, Evropského pohár ESDRA. Závod je zároveň polskými mushery zařazen do Polského poháru.¨

„Po dvou letech nám konečně zase přeje počasí. Přes den bylo asi minus tři až pět, sněhu je dostatek a ještě padá,“ pochvaloval si organizátor Jiří Nešněra.

Jeho manželka Dagmar závodila ve sprintu na devět kilometrů v otevřené kategorii pro čtyři psy a byla druhá. „Jelo se mi docela dobře, cítila jsem podporu domácího publika,“ řekla Dagmar Nešněrová.

V kategorii C1, což je kategorie pro čtyři psy severské rasy vyhrál Martin Škoda z Děčína se svými husky a na střední trati dlouhé dvaatřicet kilometrů v otevřené kategorii urvala vítězství také děčínská Vanda Komochová. Přitom po sobotním závodě jí na vedoucího mushera chybělo deset minut.

Na Sněžník kromě závodníků dorazili i diváci „Platících bylo patnáct stovek. Musím poděkovat jílovské radnici za výbornou organizaci, úklid odpadků i přípravu tří odstavných parkovišť. Stejně tak obrovský dík patří dobrovolným hasičům z Modré, kteří bezvadně pomohli s organizací závodu a také policii, pomáhali nám zabezpečit bezproblémový průjezd závodníků přes silnici, kudy letos vedla trať,“ řekl Nešněra.

Organizaci i starost o diváky si pochvalovali ti, kteří sem dorazili. Po oba dny to bylo na patnáct stovek lidí.

„Sice není moc vlídné počasí, ale závody jsou parádní. Trochu mi ale chybělo nealko pro děti, ve dvou stáncích jsem žádné neobjevila. Naštěstí jsou na Sněžníku i hospody,“ řekla Hana Veselá z Děčína, která v sobotu dorazila na Sněžník se svou dcerou. Poznamenala, že parkování bylo naprosto bezproblémové, dostatek místa a žádný chaos nezaznamenala.

ČTĚTE TAKÉ: Na Sněžníku se opět proháněla psí spřežení