Zloděj v prodejně jednoho z děčínských obchodních center sice stačil ukrást zboží, detektor u vstupu prodejny ale vzápětí spustil alarm a muž se dal na útěk. Tou dobou seděl ve svém osobním volnu v kavárně jen o několik metrů dál instruktor výcviku děčínských strážníků, který se hned za mužem pustil.

„Zaslechl jsem alarm a poté křik prodavačky, která vyběhla za podezřelým. Okamžitě jsem ještě s kamarádem, který byl v kavárně se mnou, vyběhl ven. Prodavačka mi jen stačila říct, že muž má u sebe nůž,“ uvedl strážník Václav Němeček.

Zloděj utíkal přes kruhový objezd, přes park u kina Sněžník kolem autobusového nádraží. Strážníkovi se jej podařilo zadržet za poštou nedaleko Pětimostí.

„Několikrát jsem jej vyzval zákonnou výzvou, aby zastavil, ale na to muž nereagoval. Když jsem jej dostihl, muž se postavil proti mému kolegovi a podle pohybu jeho rukou to vypadalo, že se chystá zaútočit. Nevěděl jsem, zda v ruce nemá skrytou zbraň. Skočil jsem po něm, oběma rukama jsem ho chytil, aby se nemohl hýbat, a strhnul ho na zem. Muž kladl zpočátku odpor, ale po několika vteřinách se zklidnil,“ popsal událost Němeček, který na místo ihned zavolal kolegy ve službě.

Hlídka zadrženého muže odvezla zpět k obchodnímu centru. Prodavačka jej ihned poznala a vysvětlila, že nůž po ní muž hodil nebo mu vypadl z ruky ve chvíli, kdy ho začala pronásledovat. Strážníci následně našli ukradené zboží, které muž během útěku odhodil v parku. Událost si k dořešení převzala hlídka státní policie.