Program odstartoval soutěží O nejchutnější masopustní koblihu, do které se přihlásilo jedenáct soutěžících. Porota v čele s mlsným medvědem hodnotila především chuť, vzhled a náplň. V dalších soutěžích pak zoo mezi návštěvníky hledala i nejrychlejšího koblihového jedlíka nebo nejhezčí masku. „V zoo se sešlo více než 500 lidí a v průvodu se jich pak odhadem přidalo ještě jednou tolik. Bohatá účast svědčí o tom, jak je tato akce oblíbená,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

V Dolním Podluží se sešly při tradičním Podtolštejnském masopustu průvody ze tří vesnic.
Maškary ze tří vesnic se sešly na Podtolštejnském masopustu v Dolním Podluží

Poté se ze zoo vydal průvod městem. „O veselou náladu se během něj postarali harmonikáři, vozembouchář, Divadelní spolek Karel Čapek Děčín, Divadelní společnost Panoptikum Maxe Fische a umělci z Wagabundus Collective. Účastníci si užili 2,3 kilometru zábavy, po cestě je čekalo několik zastavení a spousta dobrot,“ doplnila mluvčí.

Povolení ke vstupu do děčínských ulic vydal průvodu děčínský primátor Jiří Anděl. Zastavení s programem byla na čtyřech místech – u Hostelu, Burger Bergu, knihovny a v Křížové ulici. Tam proběhl tradiční soud s medvědem a celou akci zakončila ohňová show.

Mohlo by vás také zaujmout: Starosta převlečený za nevěstu, Vilémovem prošel tradiční masopustní průvod

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura