První velké proměny si budou moci pacienti děčínské nemocnice všimnout již letos. Měla by totiž začít dlouhé roky potřebná oprava pavilonu, ve kterém sídlí interna, dětské oddělení a neurologie. Právě tento pavilon byl v posledních letech nejčastějším terčem kritiky. Ve velmi špatném stavu byla například okna, která netěsní a tak je bylo potřeba v zimě obkládat dekami, aby dovnitř netáhl studený vzduch zvenku.

I to by se mělo po sedmiměsíční rekonstrukci za přibližně 37,5 milionu korun stát minulostí. Pavilon projde kompletní opravou, při které bude zateplen, budova dostane nová okna i dveře, počítá se i s výměnou vodovodu nebo kanalizace.

Další vizualizace.Zdroj: Krajská Zdravotní a.s.„Rekonstrukci budeme dělat za plného provozu jednotlivých oddělení. Celkově přestěhována bude na dobu rekonstrukce pouze ambulantní část gastroenterologického pracoviště. Podle potřeby pak budou pacienti přesunuti do částí, kde je probíhající stavební práce nebudou nijak omezovat," říká o plánované rekonstrukci Michal Hanauer, ředitel zdravotní péče děčínské nemocnice.

V budově interny by v budoucnu měla být také magnetická rezonance, která bude v nové přístavbě, ta by měla vyjít na přibližně třináct milionů korun. V současné době si nechává Krajská zdravotní zpracovat potřebné projekční podklady.

Mohlo by vás zajímat: OBRAZEM: Hasiče museli z bahna tahat kolegové s jeřábem

Další vizualizace.Zdroj: Krajská Zdravotní a.s.Výrazně větší proměnou ale projde děčínská nemocnice v následujících letech. Vedle současného pavilonu chirurgie by totiž měl vzniknout úplně nový pavilon emergency, centrálního příjmu a operačních sálů. Ten se stane první novou velkou budovou, která v děčínské nemocnici po více než třiceti letech vznikne. Stavba by Krajskou zdravotní měla vyjít včetně lékařských technologií na přibližně 320 milionů korun.

„Nový pavilon urgentní medicíny bude propojen se stávajících chirurgickým pavilonem. V roce 2017 provedeme projekční přípravy," vysvětluje Michal Hanauer.

Další vizualizace.Zdroj: Krajská Zdravotní a.s.Plánované investice potěšily také děčínskou primátorku. „Situaci v děčínské nemocnici dlouhodobě sleduji a snažím se v rámci mých omezených možností intervenovat o její stabilizaci. Nedostatek lékařů a omezování jednotlivých pracovišť vede k poklesu kvality péče tohoto pro město a celý region důležitého zdravotnického zařízení. Zprávy o plánovaných investicích jsou pro Děčín velmi příznivé. A pokud se tak opravdu stane, bude to signál, že se s naší nemocnicí stále počítá," řekla Marie Blažková, primátorka města.

Čtěte i zde: Přežije porodnice v Rumburku změny v Lužické nemocnici?

Vizualizace internyZdroj: Vizualizace Krajská Zdravotní a.s.