Poprvé by se hudba při pravidelných nedělních koncertech měla rozeznít první červnovou neděli, tedy 5. června. Prázdno nebude na nábřeží ale ani v květnu, to se totiž budou konat tradiční městské slavnosti, které zpravidla začínají druhý květnový víkend velkým hudebním festivalem.

„Chceme připravit multižánrový a vícegenerační program tak, aby si v něm každý našel to své. Když se někomu něco nebude líbit, aby si řekl: Teď se půjdu na hodinku projít a uvidím, třeba se pak bude hrát něco, co mi sedne," říká pořadatel Antonín Moravec.

Ten pořádá již od roku 2010 v Teplicích na stejném principu pravidelné akce s názvem Malá Paříž, v sousedním Ústí nad Labem pak pod názvem Malý Hamburg. Pod jakým jménem bude série téměř dvou desítek koncertů pod širým nebem v Děčíně, zatím není jasné. Vhodné jméno se bude teprve vybírat.

O místě, kde se koncerty budou konat, ale měl Antonín Moravec jasno poměrně rychle. Vybral kryté pódium na břehu Labe pod děčínským zámkem, známé díky tvaru zastřešení mezi Děčíňáky jako rogalo.

„Takové místo není ani 
v Teplicích, ani v Ústí. Ve chvíli, kdy se tam něco děje, tak to vidí spousta lidí. Ať těch, co jdou do podzámčí na procházku nebo i těch, kteří jedou okolo autobusem. Hned vedle jsou dvě přístavní místa pro lodě," pochvaluje si výběr místa pro pořádání koncertů pod zámkem Moravec.

Projekt podpořila děčínská radnice, která na 18 koncertů poslala pořadatelům 180 tisíc korun. Pro návštěvníky bude vstupné na koncerty zdarma.

„Od tohoto projektu si slibujeme oživení města nejen pro místní, ale také pro turisty. Proto jsme také zvolili strategické místo na cyklostezce, 
v poklidném podzámčí," řekla Hana Cermonová.

Kdo během letních koncertů vystoupí v Děčíně, zatím není jasné. V Teplicích ale v Malé Paříži v minulosti hrál například Ondřej Ruml nebo Lenka Dusilová.

Moravec totiž využívá svých kontaktů mezi muzikanty, které je schopen přilákat i na takovéto menší akce. Dvacet let totiž působí v pražských muzikálech, kde poznal řadu známých muzikantů.

Spuštění koncertů pod zámkem ale může být výhodné 
i pro děčínské muzikanty. Ti si totiž budou moci zahrát i na sesterských akcích v Teplicích a v Ústí nad Labem a naopak, muzikanti z těchto měst se budou moci představit i v Děčíně.