Nejen Varnsdorf má na Děčínsku problémové lokality přímo ve městě. Stížnosti na chování některých nájemníků musí řešit i město Děčín. Mezi problémová místa patří například Krátká ulice.

„Podívejte se, děti tady rozebírají chodníky. Z těch kostek si pak dělají na ulici branky a hrají fotbal. Potom je asi zahodí do popelnice," říká jeden z majitelů domů a ukazuje na rozebraný chodník. „S tím by přece mělo dělat něco město, je to jeho majetek," dodává.

Před jeho domem, který nedávno koupil a nyní ho rekonstruuje, je zatím chodník 
v pořádku, ale děti už se k němu propracovávají.

„Už tady z chodníku čouhá drát. Co když se tu někomu něco stane? Rodiče si tu děti vůbec nehlídají, ty si tady přes den samy dělají, co chtějí," dodává majitel.

Magistrát o problémech 
v této lokalitě ale ví.

„O problému v této ulici víme. Často zde dochází k poškozování majetku města, opakovaně zde provádíme výspravy," říká mluvčí magistrátu Markéta Lakomá.

V minulosti tu ale byly 
i další problémy. Někteří obyvatelé ghetta totiž házeli přes zeď kameny na pracující dělníky jedné z místních firem. Na zdi byl proto nainstalován žiletkový drát.

Na Krátkou ulici se proto zaměřuje i městská policie.

„Jeden čas jsme v této ulici měli asistenty prevence kriminality," říká ředitel městské policie Marcel Horák 
s tím, že ti ale nemohou stihnout všechno. V Děčíně jsou podle něj další problémová místa, kde jsou asistenti denně potřeba, například v Boleticích či na Masarykově náměstí, kde vznikla ubytovna.

Asistentů navíc v Děčíně ubude – z deseti se na konci června jejich počet sníží na šest. Čtyři musí skončit, dotace na ně jsou vyčerpané. Na šest z nich se našly peníze ještě do konce letošního roku.