Na parádní rekord si přišla děčínská zoologická zahrada. Podařilo se jí totiž pokořit loňskou návštěvnost. Zatím do zoo dorazilo více než osmdesát tisíc návštěvníků – loňský počet se přitom zastavil na čísle 73 117.

„Pokud návštěvníci zachovají přízeň zoo i v následujících měsících, je reálný předpoklad, že se podaří překonat historicky nejvyšší návštěvnost z roku 2007, kdy do zahrady zavítalo přes devadesát tisíc lidí,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Překonání rekordu není nikterak nereálný cíl. První krokem je nasazení zlevněného vstupného – to startuje od října.

Do zahrady je možné se dostat nejlevněji v celém roce - děti za třicet korun, dospěláci pak za pouhou padesátikorunu. Ještě levněji se mohou do zoo podívat v sobotu 1. října všichni senioři, kteří se na pokladně prokážou platným „důchodcovským“ průkazem,“ dodala Houšková s tím, že v děčínské zoo je v sobotu čeká komentované krmení medvědů grizzly nebo prohlídka zoo s průvodcem, na kterou ale nutné se předem objednat.

To ovšem není jediná akce, jak chce zoo Děčín během podzimu přilákat další návštěvníky. K těm nejbližším bude patřit například veselá oslava Mezinárodního dne zvířat nazvaná I zvířata mají svátek – ta se bude konat příští sobotu 8. října od 14 hodin.

Děti se mohou těšit také na populární Strašidelnou zoo plánovanou na 5. listopadu od 16 hodin. Se Strašidelnou zoo spojila zoo také výzvu : Urodilo se vám v letošním roce více dýní, než dokážete spotřebovat? Darujte je děčínské zoo! Zahrádkářské přebytky jako jsou dýně, cukety nebo patizony využije zoo právě na tuto akci!

„V zoo na Pastýřské stěně v tento den společně dlabeme dýně, vyrábíme strašidýlka, kterými pak nasvítíme celou zahradu, a nechybí lampiónový průvod ani strašidelné soutěže,“ uvedla Houšková.

V případě nabídky volejte na tel. č. 412 531 626 (ve všedních dnech) nebo 412 531 164 (denně od 7 do 18 hodin). Zoo je schopna zařídit odvoz dýní. Dárci se mohou těšit na drobnou pozornost.