Ta se totiž opět po roce promění ve strašidelnou a nabídne návštěvníkům velmi zajímavý program.

Halloweenské odpoledne začne soutěží o NEJ dýni, bude pokračovat stezkou plnou úkolů letos ve stylu strašidelných českých pohádek.

„Naše pohádky jsou plné děsivých scén a my jsme se jimi nechali inspirovat. Na stanovišti u Červené karkulky budeme například vlkovi plnit břicho kamením, u perníkové chaloupky pak řezat prstíčky, abychom zjistili, zda je Jeníček s Mařenkou dostatečně vykrmen," prozradila část programu mluvčí děčínské zoo Alena Houšková.

Závěr akce pak bude již tradičně patřit lampionovému průvodu, který projde zoologickou zahradou.

Novinkou letošního ročníku bude možnost projít strašidelným domem a také ohňová show na konci lampionového průvodu.

Nebude chybět ani stylové halloweenské občerstvení.

Akce strašidelná zoo začíná v sobotu 5. listopadu dlabáním dýní v 15 hodin, strašidelná stezka s úkoly bude otevřena v 16 hodin a lampionový průvod s ohňovou show na konci přijde na řadu v 18 hodin.

„Upozorňujeme návštěvníky, že zoo má k dispozici pouze omezený počet dýní na dlabání, doporučujeme proto, aby si lidé donesli pro jistotu vlastní. V areálu zoo bude zajištěn prodej lampionů a drobných svítících halloweenských rekvizit," upozornila mluvčí.

V listopadu přechází ZOO Děčín na zimní sezónu, a tudíž také zlevňuje vstupné (70 korun dospělý a 40 korun dítě).

Zoo Děčín shání dýně! Urodilo se vám v letošním roce více dýní, než dokážete spotřebovat? Darujte je do děčínské zoo! Zahrádkářské přebytky, jako jsou dýně, cukety nebo patisony, využije zahrada na akci Strašidelná zoo, která se bude konat v sobotu 5. listopadu 2016. Pro více informací volejte centrum návštěvnických služeb Zoo Děčín – tel. č. 412 531 626 nebo pište na: marketing@zoodecin.cz. Odvoz zahrádkářských přebytků v blízkosti Děčína zoo zajistí. Po akci poslouží dýně jako krmivo pro zvířata.