Tak jako před čtyřmi lety bude chtít i letos do podzimních komunálních voleb promluvit Volba pro město Děčín. Před čtyřmi lety získalo toto sdružení v čele s podnikatelem Valdemarem Grešíkem bez jedné desetiny deset procent hlasů a minimálně podobné ambice bude mít i v letošních volbách. Volba pro město Děčín je ve zvláštní pozici. Před čtyřmi lety uzavřela s ODS dohodu o spolupráci na radnici. Tehdy však ODS měla sama většinu a VPM k pohodlnému vládnutí vůbec nepotřebovala. Lídr VPM Valdemar Grešík se stal radním a ostatní dva zastupitelé Šárka Zímová Dostálová a Vlastimil Pažourek z pozice zastupitelů poměrně tvrdě kritizovali práci děčínské radnice a primátora Vladislava Rašky z ODS. Občanští demokraté proto vypověděli Volbě pro město Děčín dohodu o spolupráci, kterou spolu před čtyřmi lety uzavřeli, přičemž ale radního Valdemara Grešíka v radě ponechali. Primátor Raška to v červnovém rozhovoru pro Děčínský deník vysvětloval tím, že zásadně odlišuje osobu Grešíka od ostatních zastupitelů Volby pro město. Onou rozbuškou k ukončení spolupráce byla zpráva kontrolního výboru, která se týkala bourání Atlantiku a údajných primátorových pochybeních a její následný únik do médií. Případnou povolební spolupráci nechce ani ODS ani VPM zatím před volbami řešit. „Samozřejmě záleží na tom, jaký program bude ODS mít a jací lidé by ho reprezentovali,“ řekl v červnu Děčínskému deníku Valdemar Grešík.

Současný primátor Raška je na třetím místě kandidátky ODS za Janou Bártovou a Ivanem Vepřekem. Program ODS v tuto chvíli ještě znám není.

Jedním z hlavních programových bodů VPM v podzimních volbách bude problematika veřejných zakázek, kde chce Volba pro město Děčín zabraňovat zneužívání městských financí a obnovit důvěryhodnost správy města před veřejností. Tvrdí to, na svých internetových stránkách VPM.

„Prosazení těchto výše zmíněný programových tezí považujeme za jeden z nejdůležitějších úkolů v podzimních komunálních volbách,“ dodal zastupitel Pažourek.
Lídrem VPM bude i Valdemar Grešík, následovaný zastupitelkou Šárkou Zímovou Dostálovou a archivářem Ottou Chmelíkem, spisovatelkou Hanou Černochovou a analytikem úřadu práce Vlastimilem Pažourkem.

VOLEBNÍ SERIÁL ČTĚTE TAKÉ ZDE>>>