Z více než osmi desítek návrhů od téměř třiceti autorů vybírala děčínská průmyslovka nové logo školy. Nakonec zvítězilo to, které v sobě skrývá všechny obory nové školy. Tedy strojírenství, stavebnictví a dopravu.

„Přihlásilo se nám 27 lidí 
s 81 návrhy. Soutěž byla veřejná, což znamená, že se do ní mohli přihlásit nejen studenti a zaměstnanci školy, ale i lidé mimo školu. Pokud se přihlásili zaměstnanci, nemohli pak hlasovat," přibližuje ředi-telka Vyšší odborné školy 
a střední průmyslové školy strojní, stavební a dopravní 
v Děčíně Jana Vacková.

Všech více než osmdesát návrhů bylo vystaveno ve škole a studenti spolu se zaměstnanci školy vybrali finálovou osmičku.

Nové logo děčínské průmyslovky.Do soutěže dorazily zajímavé návrhy, které zaujaly i barevně. Ale nesplnily jeden ze základních požadavků, které škola na nové logo měla. Kromě výstižnosti totiž požadovala, aby bylo dobře čitelné i ve zmenšené verzi například na razítku. S tím se ale řada návrhů nepopasovala.

Z osmičky finalistů pak vybírala nové logo komise složená především ze zástupců školy. Vítězem soutěže se stal nakonec bývalý student děčínské stavební průmyslovky David Urbánek. Ten se spolu 
s dalšími dvěma ohodnocenými finalisty soutěže podělil 
o finanční odměnu.

„Na novém logu se mi líbí, že je jednoduché. Je použitelné 
v mnoha různých modifikacích. Líbí se mi také, že vyjadřuje spojení všech oborů, které na škole máme. A díky těm vlnkám zdůrazňuje nové logo i to, že jsme škola z Děčína, města na Labi," vypočítává přednosti nového loga Jana Vacková, kterou potěšilo, že se vítězem soutěže stal člověk, který má ke škole velmi úzký vztah.

Vyšší odborná škola 
a střední průmyslová škola strojní, stavební a dopravní vznikla 1. září letošního roku sloučením dvou původně samostatných průmyslovek.