Magickou hranici pěti set narozených miminek překonala v letošním roce děčínská porodnice. Podle vedení porodnice by se celkový počet narozených dětí za letošní rok mohl pohybovat kolem čísla 680, což je více než loni.

„Šťastnou maminkou pětistého miminka se stala Aneta Bartkowská z Děčína, která porodila dceru Lauru. Obě jsou v pořádku," uvedl mluvčí Krajské zdravotní a.s., pod kterou děčínská nemocnice spadá, Jiří Vondra.

Laura se narodila 30. září 2013 a je prvním dítětem maminky.

„To, že se malá Laura stala pětistým miminkem děčínské nemocnice, mladou maminku velmi překvapilo. Hodně zdraví mamince i malé Lauře popřál i primář oddělení Pavel Rubeš," dodal Vondra.

Primář mamince přinesl spolu s dalším personálem květinu a přání.

Malá Laura u toho ale nebyla. Na svět totiž přišla císařským řezem a byla převezena do ústecké Masarykovy nemocnice. V Děčíně se po porodu zotavuje maminka.

Děčínská porodnice prochází letos výraznou proměnou. Nejenže má nového primáře, jehož jméno sem láká nové rodičky, ale prostory porodnice se dočkaly také vymalování. Navíc porodnice získala silného podporovatele – Občanské sdružení Andělé bez křídel, které pro oddělení pořádá sbírku potřebných věcí, například hraček, na Facebooku.