Pro děti je v knihovně v Děčíně určeno velké oddělení, které zabírá jedno patro nové budovy na břehu Labe. Kromě velkého výběru knížek, kterých na děti čeká na 80 tisíc, je zde vyhrazen také prostor na hraní. V tom se pravidelně konají dětská divadelní nebo loutková představení, na která pravidelně chodí desítky dětí od těch nejmenších až po malé školáky.

Děčínská knihovna nedávno otevřela také prostor, kde se děti mohou připravovat společně do školy, učit se nebo si psát úkoly. Tuto možnost ale v současné době nemohou kvůli uzavření knihoven využít.

Přestože jsou knihovny kvůli vládnímu nařízení dočasně uzavřené, tu děčínskou mohou čtenáři alespoň virtuálně navštívit. Nabízí totiž osm tisíc titulů e-knih, které si mohou půjčit registrovaní čtenáři úplně stejně jako ty skutečně. Pro půjčování e-knih, které si mohou lidé číst měsíc, se je potřeba zaregistrovat na stránkách ereading.cz, kam čtenáři použijí stejné přihlašovací údaje jako do systému děčínské knihovny.

Následně je potřeba si stáhnout čtečku z Google Play nebo AppStore. Po její instalaci si pak mohou čtenáři vybírat elektronické knížky přímo v online katalogu knihovny.