Aplikace pro mobilní telefony nabízí využití nejen obyvatelům Děčína, ale i turistům, kteří přijedou na návštěvu.

„Novinkou je pak spojení aplikace s turistickým portálem idecin.cz a prorodinným portálem rodina.mmdecin.cz. Katalog prorodinného portálu obsahuje kategorie Sociální tématika, Školství a vzdělávání, Volný čas a Zdravotnictví. Pod těmito kategoriemi, které jsou teď online dostupné i v mobilní aplikaci, naleznete mateřská centra, školy, dětská hřiště, sportovní hřiště, tábory, školní jídelny, lékárny, dětské specialisty a další. To vše s detailní vizitkou a samozřejmě i s navigací k vybranému místu," říká mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

Na vylepšení se magistrátu podařilo získat 100 tisíc korun od Fondu Otakara Motejla.

Mobilní aplikace města Děčín.Turistům nabízí aplikace více jak 200 turisticky zajímavých míst, která jsou doplněna fotografiemi, popisem, kompletní vizitkou a možností navigace až přímo na určené místo. Najít pro turisty místo k parkování již také nebude problém, když ho aplikace navede přesně na nejbližší parkovací místo.

Aplikace, která je dostupná pro telefony s operačním systémem Android a iOS (iPhone), má mnoho funkcí, které jsou v rámci městských aplikací unikátní.

Přes aplikaci je možné se například objednat k vyřízení řidičského nebo občanského průkazu, pasu, případně k přihlášení auta.
V aplikaci je také kompletní úřední deska magistrátu, kontakty na všechny úředníky.

Pomocí aplikace je možné si také pouštět nejrůznější videa týkající se Děčína nebo sledovat online přenosy nebo záznamy z jednání zastupitelstva.

„Velmi oblíbenou a využívanou je pak možnost zaplatit parkovné," připomíná Markéta Lakomá.

Aplikaci lze snadno stáhnout z městských webových stránek nebo na zkráceném odkaze http://m.mmdecin.cz, kde je na výběr verze pro Android a iOS. Samozřejmostí je nalezení aplikace i v Google Play a Appstore pod jednotným názvem a klíčovým slovem Děčín.

V únoru loňského roku získal Děčín za mobilní aplikaci cenu udělovanou ministerstvem vnitra.