S nasazením nové techniky se počítá při přeshraniční spolupráci záchranářů z Čech a ze Saska při krizových situacích na Labi.

Celkem vypsal děčínský magistrát sedm výběrových řízení, u sedmi z nich již zná jejich vítěze. Cenu ale prozatím prozradit nechce.

„Nyní běží lhůty pro odvolání neúspěšných uchazečů, které skončí 8. června. Po jejich uplynutí všechny ceny zveřejníme. Pokud bychom to udělali nyní a případné odvolání by bylo úspěšné, zjistili by ostatní uchazeči cenu, která byla nejnižší, a mohli by toho využít v případném novém výběrovém řízení," říká mluvčí magistrátu Markéta Lakomá.

Dodavatelem vznášedla, které přepraví kromě záchranářů i pacienta, dodá pražská firma Autobravo, o dodávku člunu by se měla postarat společnost Marine z Nového Města nad Metují.

Ze soutěže o dodávku vybavení záchranáře musela komise vyřadit jednoho z uchazečů, nesplnil totiž kvalifikační požadavky. Vybavení podle usnesení rady dodá firma Gumotex. Kromě toho vybrala rada ještě dodavatele překladatelských služeb a vybavení komunikačními prostředky .

Naopak dodavatele záchranářských lůžek s vybavením se nepodařilo najít. Do výběrového řízení se totiž nepřihlásil žádný zájemce. Magistrát proto musí vyhlásit nové výběrové řízení. Stejně dopadla i zakázka na kurz obsluhy záchranářské techniky.

Celý projekt si na české straně vyžádá přibližně pět milionů korun a je z velké části hrazen z Evropské unie.