Poslední listopadový víkend bude v Děčíně patřit oslavám přicházejících Vánoc. Na Masarykově náměstí budou vánoční trhy, které doplní zábavný program. Vše vyvrcholí v neděli v podvečer slavnostním rozsvícením vánočního stromu a další výzdoby v děčínských ulicích.

„Oproti loňskému roku bude připraveno více stánků s občerstvením i možnými vánočními dárky. Vylepšili jsme i ozvučení celého prostoru. Chystáme se během oslav odklonit dopravu a náměstí tak bude patřit jen příchozím,“ řekl radní Petr Michálek.

Program začíná v sobotu i v neděli ve 13 hodin. Ke slavnostnímu rozsvícení výzdoby dojde v neděli v 17 hodin, kdy vánoční strom posvětí Vladimír Volráb, to vše za účasti primátora Vladislava Rašky.

Na pódiu se během dvou dnů vystřídá více než 130 účinkujících. Hlavními hvězdami jsou bezesporu v sobotu Jitka Zelenková a v neděli Janek Ledecký, jehož vánoční písničky patří už k tradičním.

„Co se týče sortimentu na stáncích mohu slíbit svíčky, jmelí, keramiku, bižutérii, dřevěné hračky, vánoční dekorace, reprodukce obrazů nebo speciální čaje. Z občerstvení se můžete těšit na zabijačkové speciality, bílé vánoční klobásy, popcorn, smažené ryby, teplé oplatky a koblížky nebo medovinu,“ vyjmenoval část chystané nabídky Petr Michálek.

Všichni si budou moci dát i svařené víno se speciálních hrnečcích se znakem města. Ty budou zapůjčeny výměnou za stokorunovou vratnou zálohu.

„Samozřejmě počítáme, že některým lidem se hrnečky budou líbit natolik, že si je nechají na památku. Proto se záloha rovná kupní ceně hrnečku,“ vysvětluje radní Michálek.

Po oba dva dny bude od 15 do 18 hodin uzavřeno Masarykovo náměstí pro dopravu. Pořadatelé zároveň žádají všechny obyvatel města, aby o víkendu v těchto místech neparkovali. Jednak tím ulehčí práci všem, kteří oslavy organizují a také se přeparkování vyvarují toho, že by jejich auto mohli davy lidí nechtěně poničit.